راهنمای بهبود رتبه ی الکسا

رتبه الکسا برآوردی از میزان محبوبیت سایتتان نسبت به سایت های دیگر است. رتبه Alexa در اصل به این سوال پاسخ می دهد: در مقایسه با سایت های دیگر کارایی سایت من چگونه است؟

نویسنده سید علی اندرزگو

راهنمای بهبود رتبه ی الکسا

چگونه میتوانیم رتبه الکسا را بهبود ببخشیم؟ بهبود رتبه ی الکسا برای شما و کسب و کارتان بسیار مهم است. به عنوان یک معیار عمومی شرکت های تبلیغاتی، سرمایه گذاران و شرکت ها، رتبه ی Alexa Rank شما را جستجو می کنند و از آن به عنوان راهی برای ارزیابی ارزش کسب و کارتان استفاده می کنند. به همین دلیل، پیشرفت رتبه شما می تواند تاثیر زیادی روی کسب و کارتان بگذارد.

برای کسانی که تازه با الکسا آشنا شده اند یا شناخت چندانی از آن ندارند باید بگوییم که رتبه الکسا یک متد واحد است که خلاصه ی سریعی از عملکرد سایت (خود یا رقیبتان) را نسبت به سایر سایت های وب ارائه می دهد. اگر روی آن تمرکز نکنید، ممکن است به تمام چیزهایی که برای به حداکثر رساندن ارزش و رشد کسب و کارتان لازم است که انجام دهید توجهی نکنید. در کل، قدرت سایت شما در وب به عنوان رتبه الکسای شما ترجمه می شود.

اما قبل از این که ما بتوانیم رتبه Alexa Rank سایت خود را بهبود بخشیم، باید یک گام به عقب برداریم. مهم است که رتبه الکسا را درک کنید تا متوجه شوید که چگونه می توانید آن را بهبود ببخشید.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا برآوردی از میزان محبوبیت سایتتان نسبت به سایت های دیگر است. رتبه Alexa در اصل به این سوال پاسخ می دهد: در مقایسه با سایت های دیگر کارایی سایت من چگونه است؟ توجه داشته باشید که از آنجا که رتبه الکسا یک اندازه نسبی است، رتبه سایت شما تنها به ترافیک آن سایت وابسته نیست، بلکه به تغییرات در ترافیک در سایر سایت ها نیز بستگی دارد.

چگونه الکسا اطلاعات خود را دریافت می کند؟

الکسا دارای یک پنل داده بزرگ ترافیک است که شامل میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان می شود. بر اساس داده های این نمونه، الکسا تعداد بازدیدکنندگان از تمامی سایت های اینترنتی برآورد می کند. این یک محاسبه پیچیده است که شامل اصلاح پیش فرض ها و نیز شناسایی و حذف ترافیک جعلی یا هرزنامه است. دانشمندان الکسا معتقدند داده های آن ها در کسب و کار بهترین هستند و میگویند که نتایجشان در حال حاضر بدون داده های سر و صدا و انسانی است، بنابراین شما می توانید بهترین تصمیم را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

رتبه Alexa Rank چگونه محاسبه می شود؟

هر روز، الکسا بازدیدکنندگان متوسط روزانه و صفحات نمایش را به هر سایت در سه ماه گذشته برآورد می کند. سایت با بالاترین ترکیبی از بازدیدکنندگان و نمایشهای صفحه در ۳ ماه گذشته رتبه اول را دارد. کمترین رتبه سایت حدود ۳۰ میلیون است. اگر هیچ کس در پنل اندازه گیری ما در ۳ ماه گذشته از یک سایت بازدید نکرده باسد، هیچ رتبه ای به آن سایت تعلق نمی گیرد.

تعداد بازدیدکنندگان سایت چه تاثیری بر رتبه الکسا دارد؟

اگر شما تعدادی از بازدیدکنندگان را در یک سایت در مقابل رتبه بندی می کنید، به نظر می رسد چیزی شبیه به این است:

در راس این نمودار Google.com قرار دارد که بازدید کننده بسیار زیادی را به خود جلب می کند و در رتبه ی نخست قرار دارد. سایت هایی که دربالای نمودار (طبق نمودار) مانند Google.com هستند مقدار زیادی از ترافیک را نسبت به سایت هایی که در انتهای نمودار هستند دریافت می کنند. آنچه که اهمیت دارد این است که توجه کنیم که به دلیل شکل توزیع، تغییرات بسیار کوچک در تعداد بازدیدکنندگان سایت در دم طولانی، باعث تغییر زیادی در رتبه می شود.

با نزدیک شدن به ریشه ی گراف، بازدیدکنندگان بیشتر آن را به سمت بالا می برند. تفاوت زیادی در ترافیک سایتی که در رتبه ی ۱۰ دارد در مقابل یک سایت که در رتبه ی ۲۰۰ قرار دارد وجود دارد.

گرفتن رتبه الکسا دقیق تر

برای رتبه بندی دقیق تر الکسا، شما می توانید معیارهای سایت خود را در الکسا تایید کنید. سایت هایی با معیارهای تایید شده، معیارهای خود را مستقیما توسط الکسا اندازه گیری می کنند نه براساس اطلاعات پنل داده. گواهی معیارهای سایت شما رتبه دقیق تری را ارائه می دهد، اما لزوما نشان دهنده ی رتبه بهتر نیست. مزایای دیگری از Metrics Certified Site نیز وجود دارد، رتبه بندی دقیق الکسا تنها یکی از آنهاست.

چگونه رتبه الکسا بدست بیاوریم؟

چندین تاکتیک وجود دارد که به بهبود رتبه الکسا شما کمک خواهد کرد:

  • تولید مطالب جذاب، محتوای اصلی

به روز رسانی مرتب مطالب سایت ارزش واقعی برای مخاطبان شما را فراهم می کند. محتوا که از این انگیزه منحرف می شود، باعث ایجاد کخاطبان وفاداری نداشته باشید. وقتی خوانندگان منابع ارزشمند و آموزنده پیدا می کنند، با محتوای آینده درگیر می شوند و در میان شبکه های خود (link building) به اشتراک می گذارند، بازدید کنندگان جدیدی را معرفی می کنند که به طور بالقوه به مشتریان شما تبدیل می شوند. به محتوای با کیفیت نیز توسط موتورهای جستجو مانند (گوگل) پاداش داده می شود، که گام هایی برای دریافت پاسخ بهتر برای کاربر نهایی می دهد.

  • سایت های مربوط به لینک را برای پیوند به وب سایت خود دریافت کنید

در صورت عدم دریافت به عنوان لینک های ورودی شناخته می شود، این تاکتیک به موتورهای جستجو کمک می کند تا توطئه های خود را به وضوح تعریف کرده و همچنین اعتماد و کیفیت سایت شما را بالاتر ببرند. به عبارت دیگر، لینک های ورودی معتبر (از سایت هایی که به خوبی انجام می شوند) اعتبار سایت خود را می دهند. این تاکتیک باید با تولید محتوای جذاب پشتیبانی شود چرا که بازدیدکنندگان هدف را به سایت شما هدایت می کنند.

لینک های داخلی، از سوی دیگر، لینک هایی هستند که از یک صفحه یا پست در سایت شما به دیگری هدایت می شوند. که بسیار مفید هستند زیرا آنها از طریق وبسایت شما (به عنوان مثال ناوبری وبسایت) بازدیدکنندگان را راهنمایی می کنند، آنها را با محتوای سایت مرتبط می کنند. آنها همچنین به لینک سایت کمک می کنند که زیر لینک هایی هستند که در موتور جستجوی زیر لینک پیوند اصلی شما ظاهر شوند. اما دوباره، ایجاد محتوای برتر، با هر استراتژی پیوند درونی همراه است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که محتوایی که تولید می کنید برای بازدید کنندگان شما مناسب و ارزشمند است.

در مجموع، هر دو لینک های داخلی و خارجی به موتورهای جستجو کمک می کنند تا محتوای سایت شما را درک کنند و تعیین کنند که چگونه بازدیدکنندگان ارزشمند هستند. اما در حالی که بخش مهمی از استراتژی آنلاین شما، باید از لینک دادن به طور مناسب استفاده کنید. پیوند بیش از حد می تواند اعتبار یا قابلیت خواندن سایت شما را کاهش دهد و سایت شما ممکن است توسط موتورهای جستجو مجازات شود.

ویژگی های مرتبط: Checker Backlink Competitor

پیدا کردن کلمات کلیدی که ترافیک را به رقبای خود هدایت می کنند و سایت خود را برای آنها بهینه سازی می کنند یا کمپین های PPC را برای این کلمات کلیدی خریداری می کنند. با انجام یک تحقیق کلید واژه کمی، می توانید ببینید که مخاطبان شما چگونه جستجو می کنند و چگونه. در یک تحقیق، تحقیق کلمات کلیدی در حال یادگیری زبان زبان مشتریان خود در زمینه نیازها و خواسته های آنها است. نمایندگان بازاریابی درجریان در ۵ انگشت یک استراتژی قرار دادن کلمه کلیدی یک پلاگین بزرگ را به اشتراک گذاشتند که به شما کمک می کند تا مناطق مناسب را در سایت خود برای قرار دادن کلمات کلیدی مورد نظر خود قرار دهید.

ویژگی های مرتبط: ابزار دشواری کلمات کلیدی

درک استراتژی بازاریابی رقبای خود و یادگیری آنچه که انجام می دهند. دلایل متعددی برای تحلیل مسائل مربوط به رقابت وجود دارد، اما به طور خلاصه تجزیه و تحلیل رقابتی تجزیه و تحلیل سایت خود را در متن قرار می دهد. بنابراین، به شما درک روشنی از معیارهای مهم را می دهد، اینکه چه استراتژی هایی (برای شما و رقبای شما) کار می کنند و به شما امکان می دهند تا روند صنعت را شناسایی و پیش بینی کنید. همه این زوایا به استراتژی کلی شما کمک می کنند و به شما این امکان را می دهد تا در مورد تصمیمات مربوط به کسب و کار آگاهی بیشتری پیدا کرده و در موقعیت شما در بازار تاثیر بگذارد.

ویژگی های مرتبط: ابزار تجزیه و تحلیل رقابتی

بهترین شیوه های SEO را در وب سایت خود دنبال کنید. SEO یک استراتژی بسیار مهم است که سزاوار مقدار قابل توجهی از وقت و توجه شما است. اما SEO فقط در مورد ارتقاء وب سایت شما نیست. همچنین در مورد ساخت سایت شما برای مشتریانی که از آن برای ارتباط با نام تجاری استفاده می کنند بهتر است. بدون یک تجربه کاربری خوب، امید زیادی به نگه داشتن یا تبدیل مشتریان خود دارید.

ویژگی های مرتبط: ابزار حسابرسی SEO

منابع بی شماری برای یادگیری در مورد جستجوگرها وجود دارد، اما آنچه Alexa ارائه می دهد شامل تحقیقات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقابتی و ابزار تجزیه و تحلیل وب به عنوان بخشی از برنامه پیشرفته است. شما دستورالعمل های خاصی در مورد چگونگی بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو، قابلیت استفاده، عملکرد صفحه، پیوند به عقب و غیره دریافت خواهید کرد.

منبع

۵ روش سئوی آسان با نتایج موثر
مقالات

۵ روش سئوی آسان با نتایج موثر

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.