رابطه واکنش گرا کردن وبسایت با افزایش بازدید و افزایش درآمد

امروزه گوگل با تغییر الگوریتم خودش برای رتبه بندی صفحات وب روی دستگاه های همراه تاکید بیشتری داره و این واکنشگرا بودن وبسایت برای بهبود رتبه اون امتیاز محسوب میشه. با تغییر رویکرد کاربران در استفاده از دستگاه های خانگی به دستگاه های همراه ( مثل موبایل، تبلت و … ) تاییدیه بر پر اهمیت […]

نویسنده مهدی دادگر

رابطه واکنش گرا کردن وبسایت با افزایش بازدید و افزایش درآمد

امروزه گوگل با تغییر الگوریتم خودش برای رتبه بندی صفحات وب روی دستگاه های همراه تاکید بیشتری داره و این واکنشگرا بودن وبسایت برای بهبود رتبه اون امتیاز محسوب میشه.

با تغییر رویکرد کاربران در استفاده از دستگاه های خانگی به دستگاه های همراه ( مثل موبایل، تبلت و … ) تاییدیه بر پر اهمیت بودن خوانایی وبسایت ها در دستگاه های همراه. اخیرا مطالعه ای روی ۱۰۰۰ وبسایت اول الکسا نشون داده که فقط ۱۹% لیست از طراحی واکنشگرا استفاده کردن و از بین ۱۰۰ وبسایت اول این لیست فقط ۱۲% درصدشون از امکان ریسپانسیو استفاده کردن که این آمار خیلی ضعیفی محسوب میشه.

خیلی از شرکتهای بزرگ جهان تجربه کاربری ضعیفی دارن و به این دلیل بسیار مهم شاید حدود نیمی از کاربران رو از دست میدن.

نکته مهمی که خیلی حائز اهمیته اینه که کاربر صبر و حوصله اسکرول کردن صفحات رو نداره و این یه موضوع تقریبا واضحه، پس واکنشگرایی وبسایتتون رو جدی بگیرید و روی بهینه سازی برای دستگاه های همراه کار کنید. این یه فرصت مناسب برای شرکت هایی محسوب میشه که این موضوع رو میدونن و روش کار میکنن و در نتیجهکارشون موفق تر عمل کنن.

بنابراین ما الان می دونیم که گوگل با وبسایت هایی که به صورت ریسپانسیو طراحی نشدن کنار نمیاد و از اون بدتر اینکه اعلام کرده که از یه تاریخی به بعد وبسایت هایی که به این صورت نباشن رو اسپم محسوب خواهد کرد و دیگه توی سرچ ها اونها رو نمایش نخواهد داد.اما اینجا یه سوال ذهن ما رو به خودش مشغول میکنه و اون اینه که که آیا طراحی رسپاسنیو وبسایت ها باعث افزایش درآمد اون ها میشه؟ در جواب باید گفت که آیا شما میخاید که به کاربرای خودشتون خدمات ضعیفی ارائه کنید؟ مسلما نه! شما میخواید توی حوضه کاری خودتون بهترین باشید.

اگه شما وبسایت واکنشگرایی نداشته باشید که دستگاه های همراه رو پشتیبانی کنه، کاربرا احساس میکنن که شما برای اونها اهمیتی قائل نیستید. ۴۸% کاربرا میگن وقتی توی یه وبسایت سنتی هستن کاملا ناامید میشن و سعی دارن خودشون رو با وبسایت های منطبق کنن که از دستگاه های همراه پشتیبانی میکنن و کسی نمیتونه این کاربران رو به خاطر تصمیمشون سرزنش کنه.

وادار کردن وبسایت های سنتی به  تغییر محیط کاربریشون به واکنش گرا بودن، تبدیل به یک مانع شده که اگه مدیران وبسایت ها این مانع رو از جلو راهشون بر ندارن در نتیجه ممکنه اون دسته از مشتریان هم توی تصمیمشون برای خرید تجدید نظر کنن.

Monetate’s یک سایت آماری هست ک آمار های مهمی در مورد فصل نامه های تجاردت الکترونیک منتشر میکنه، هر سه ماه داده هاینرخ تبدیل در فروش رو به وسیله دستگاه های مختلف مورد بررسی قرار داده نرخ تبدیل دستگاه های رومیزی ۳٫۱۱% تبلت ها ۲٫۵۹% و گوشی های موبایل ۱٫۰۱ % بوده است این نشان میدهد ک سایت های رسپانسیو در حال رشد هستند اما شاید این در ذهن شما سوال به وجود بیاره که چرا سایت های بزرگ سایت خودشون رو رسپانسیو نمیکنن.

به گزارش Econsultancy ، بیشتر سایت ها یعنی ۶۲% خودشون رو برای تغییر به رسپانسیو بودن آماده کردن که امار خوبیه.

یک شرکت به نام WebUndies که در زمینه لباس خواب فعالیت داره بارسپانسیو کردن سایتش تونست بازدید ازطریق گجت های همراه رو ۲۰۰% رشد بده وفروش خوش رو هم ۱۸۸% افزایش بده که این آمار قابل توجه است.

اگر بخوام باز هم مثال بزنم سایت O’Neill بعد از رسپانیو کرد سایت خودش تونست آمار معاملات خودش رو در گوشی های آیفون ۱۱۲% و اندروید ۳۳۳٫۳۳% رشد بده. درآمد کل خالص هم روی گوشی های آیفون ۱۰۱.۲۵% و در گوشی های آندروید ۵۹۱.۴۲% شده که آمار های خیلی جالبی بودن.

با دیدن این آمار ها باید فهمیده باشید که رسپانسی کردن سایتتون چقدر به بهینه کردن بازدید ها و درآمد زایی شما کمک میکنه با توجه به رشد استفاده از گوشی های همراه این امار باز هم میتونه رو به افزایش باشه که این نشون میده رسپانسیو شدن سایت ها تبدیل به یه امر اجباری میشه پس تا دیرتر نشده دست به کار بشید و سایتتون رو یه تغییر اساسی بدید.

دانلود قالب شرکتی pizz-delivery

دانلود قالب شرکتی pizz-delivery

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.