توسعه وب مقالات

آیا بازار توسعه وب رو به افول است؟

چندیست که سوالاتی پیرامون مرگ توسعه وب درحال مطرح شدن است اما دلیل طرح این سوال چیست؟ امروزه ساخت یک وبسایت بسیار ساده شده است مثلا اگر شما یک وبسایت محتوا محور میخواهید وردپرس این امکان را در اختیار شما قرار میدهد که بدون داشتن دانش برنامه نویسی یک وبسایت کامل ایجاد کنید حتی امروزه […]

نویسنده مهدی دادگر

آیا بازار توسعه وب رو به افول است؟

چندیست که سوالاتی پیرامون مرگ توسعه وب درحال مطرح شدن است اما دلیل طرح این سوال چیست؟

امروزه ساخت یک وبسایت بسیار ساده شده است مثلا اگر شما یک وبسایت محتوا محور میخواهید وردپرس این امکان را در اختیار شما قرار میدهد که بدون داشتن دانش برنامه نویسی یک وبسایت کامل ایجاد کنید حتی امروزه ابزار های موجود ساخت یک فروشگاه اینترنتی نیز بسیار ساده شده است و همینطور سایت های زیادی در زمینه سفارشی سازی وبسایت وجود دارد ک با اندکی هزینه این کار را به خوبی انجام میدهند.

به همین دلیل یک توسعه دهنده وب بودن هر روز و هر روز سخت تر میشود.

توسعه وب آسان شده است

وقتی مردن توسعه وب مطرح میشود به معنی این است که پرداخت هزینه برای این کار بسیار کم شده است. همیشه فریلنسر ها به دنبال انعطاف زیاد در عین حال هزینه کم هستند و در تلاشند ک هر چه بیشتر هزینه ها را پایین بیاورند. دلیل ارزانی این ابزار ها هم راه حل هایی است که برای راحت تر کردن ایجاد وبسایت ها ارائه میشوند. وجود سیستم های مدیریت محتوا و قالب ها پروسه ایجاد وبسایت را آسان تر کرده اند.

تاثیر قالب های آماده در مرگ توسعه وب

وجود قالب های آماده کار را برای طراحان و توسعه دهندگان وب آسان کرده اند. وقتی میتوانید با درگ و دراپ کردن قالب مورد نظر خود را طراحی کنی چه نیازی است که شروع به نوشتن کد کنید. این درحالیست که ورود به دنیای طراحی و توسعه وب با این ابزار ها بسیار آسان تر شده و دیگر نگرانی برای کار آموزان جدید وجود ندارد.

به همین دلیل قالب ها باعث کشته شدن توسعه وب نمیشوند، اما باعث تغییر در این فضا میشوند و همین باعث ایجاد یک رقابت حرفه ای برای توسعه دهندگان وب است که علم خود را به روز کنند و هر چه بیشتر تخصص بدست آورند.

مرگ کلمه درستی نیست توسعه وب قسمت قسمت میشود

به نظر می آید که توسعه وب به بخش های تخصصی تر تبدیل میشود. شاید توسعه وب مرده باشد اما باعث ایجا بخش های دیگر تخصصی شده است. این به معنای این است که توانایی افراد منحصر به فرد و یونیک میشود. ساخت یک وبسایت ک ه صرفا متحوایی دارد و محتوای آن را یک انسان می نویسد کار چندان سختی نیست اما ساخت یک وبسایت با قابلیت های هوشمندانه کار یک توسعه دهنده وب است تا یک وبسایت یا اپلیکیشن تحت وب هوشمند بسازد و آن را پشتیبانی کند.

سود طراحی در کاهش توسعه وب است

وقتی توسعه در حال مردن باشد در نتیجه طراحی مهتر از قبل میشود. اگر اونطوری که گفته شد ایجاد وب سایت ها رو به رایگان شدن برود درنتیجه به مراتب از کیفیت طراحی ها کاسته میشود. در این حال شما خود را به جای توسعه دهنده وب یک طراح وب معرفی کنید تا کسی که تا حدی به رابط کاربری و تجربه کاربری درک دارد با شما ارتباط میگیرد.

به نظر توسعه وب در حال تغییر است تا مردن

واضح است که آنچیزی که اکنون از توسعه وب معرفی میشود با آنچه در سال های گذشته معرفی میشد متفاوت است و شاید دیگر صحبت در مورد آن دیگر جذاب به نظر نرسد.

باید نگاه خود از از قالب گذشته توسعه وب به قالب جدید آن تغییر دهیم تا با خلاقیت خود و نگاه متفاوت به آن شکل جدیدی بدهید. حتی اگر روزی توسعه وب بمیرد، هنوز دنیا نیاز به توسعه دهندگان نیاز دارد. اما شما باید آماده تطبیق خود با شرایط به روز باشید تا همیشه جایگاه خود را در بازار کار حفظ کنید.

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.