بهترین ویرایشگرهای کد توسعه دهنده اندروید (Best Android Development IDEs)

IDE به محیط توسعه یکپارچه اشاره دارد، در واقع IDE راه حلی است برای برنامه نویس و به توسعه دهنده کمک می کند تا نرم افزار تلفن همراه یا دستگاه های اندرویدی را به راحتی و به سرعت توسعه دهد. IDE های Android Development بستری است که یک برنامه اندرویدی از آن ساخته شده است. در این مقاله بهترین IDE های توسعه دهنده اندروید را معرفی می کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

بهترین ویرایشگرهای کد توسعه دهنده اندروید (Best Android Development IDEs)

IDE به محیط توسعه یکپارچه اشاره دارد، در واقع IDE راه حلی است برای برنامه نویس و به توسعه دهنده کمک می کند تا نرم افزار تلفن همراه یا دستگاه های اندرویدی را به راحتی و به سرعت توسعه دهد. IDE های Android Development بستری است که یک برنامه اندرویدی از آن ساخته شده است. در این مقاله بهترین IDE های توسعه دهنده اندروید را معرفی می کنیم.

این ویرایشگرهای کد شامل مراحلی مانند طراحی، کد، کامپایل، تست، اشکال زدایی (در صورت بروز هرگونه خطا) و بسته بندی برنامه اندرویدی است. برای توسعه برنامه اندرویدی، Google IDE Android Studio را ارائه می دهد. این IDE ها طرح زیبایی را برای برنامه نویسان فراهم می کنند و به آنها کمک می کند تا کاربرد خود را موثر جلوه دهند.

علاوه بر این ، ما می توانیم از IDE های دیگر نیز استفاده کنیم. این بدان معناست که استفاده از همان موردی که توسط Google تهیه شده است ضروری نیست. در عوض ، ما می توانیم با IDE های مختلف دیگری که به راحتی در اینترنت در دسترس ما هستند ، مقابله کنیم.

Android Studio

این IDE پیش فرض و رسمی اندروید است که توسط گوگل توسعه داده شده است. به کمک این ویرایشگر می توانیم ابزارهای مختلفی برای ساخت برنامه برای دستگاه های اندرویدی فراهم کنیم. استفاده از استودیوی اندرویدی بصورت آزاد در دسترس است. آخرین نسخه اندروید استودیو ۳٫۰٫۱ است و بصورت رایگان در اینترنت موجود است. استودیوی اندرویدی ویژگی های بسیاری را به برنامه نویسان ارائه می دهد و ضمن توسعه برنامه های اندرویدی، موجب افزایش بهره وری می شود. شبیه سازی در ویرایشگر Android Studio وجود دارد که محیطی یکپارچه برای ما فراهم می کند که بتوانیم برنامه اندرویدی را توسعه دهیم. و موجب می شود نیازی به استفاده از ابزارهای گسترده آزمایش و فریم ورک ها نداشته باشیم.

در هنگام کدگذاری یک برنامه اندرویدی ، یک یا چند ماژول وجود دارد. هر ماژول شامل فایلهای کد منبع یا فایلهای منبع است. رابط کاربری اندروید استودیو از چندین منطق مختلف استفاده می کند که عملکردهای مختلفی دارند. با این حال ، انجام اقدامات موجود در آن بسیار آسان است.

دانلود

Eclipse

Eclipse بستر دیگری برای توسعه برنامه های اندرویدی است. این ویرایشگر برای ایجاد دستگاه های دسکتاپ و اندروید مورد استفاده قرار می گیرد. مانند Android Studio برای ایجاد برنامه دستگاه های اندرویدی به این ویارایشگر نیاز داریم.

Eclipse به کاربر اجازه می دهد UI را برای برنامه ایجاد کند، بسته هایی را بر اساس چارچوب اضافه کند، برنامه خود را اشکالزدایی کند و پروژه های جدید اندرویدی را به راحتی و کارآمد تنظیم کند. روش ایجاد یک برنامه اندرویدی در گرفتگی مانند سایر موارد است. UI و قالب آن ممکن است کمی متفاوت از دیگری باشد اما اصل کار آن یکسان است.

دانلود

IntelliJ IDEA

انگیزه اصلی IntelliJ IDEA افزایش بهره وری از توسعه دهنده است. این ویرایشگر نیز شبیه به اندروید استودیو و Eclipse است. ما می توانیم این ویرایشگر را کمی بهتر از Eclipse بدانیم زیرا ویژگی های آن مانند اشکال زدایی آسان، تکمیل خودکار کد با پیش بینی نیاز برنامه نویسان و غیره است. تکمیل خودکار کد به طور قطع باعث می شود که توسعه دهنده از خطاهای نحوی و تلاش لازم برای به خاطر سپردن آن کدها استفاده کند. ما می توانیم با استفاده از IntelliJ IDEA کاربرد پویا ایجاد کنیم. این همچنین به کاربر کمک می کند UI کاملی برای برنامه ایجاد کند و بسته های خود را بر اساس چارچوب بگذارد.

ما می توانیم این افزونه ها را از وب سایت رسمی آن و همچنین سایر وب سایت های خارجی موجود در دسترس بارگیری و نصب کنیم. این زبان از زبان های مختلف مانند جاوا، پرل، کوتلین، HTML / XHTML / CSS Javascript Python SQL PHP، یاقوت و بسیاری دیگر پشتیبانی می کند. این ها همه دلایلی است که Intelli J IDEA را مشهور کرده است.

دانلود

NetBeans IDE

با کمک این IDE می توانیم برنامه اندرویدی را به راحتی و به سرعت ایجاد کنیم. همچنین می توانیم با استفاده از این IDE برنامه های دسکتاپ، موبایل و وب ایجاد کنیم. ما می توانیم از جاوا، PHP و HTML5 استفاده کنیم. NetBeans IDE 8.2 جدیدترین نسخه NetBean است. با داشتن طرح بندی زیبا و مراحل آسانی که دارد هر برنامه نویسی که از برنامه نویسی آگاهی دارد می تواند بدون هیچ مشکلی برنامه ای را در آن بنویسد. این ویرایشگر همچنین ابزاری برای توسعه طراحی GUI است. در واقع NetBeans IDE در طراحی GUI کاربردهای بسیار خوبی دارد. با کمک ابزارهای مختلف NetBeans این کار آسان و ساده شده است، و به توسعه دهنده این امکان را می دهد تا به یک بستر برای نشان دادن مهارت ها و دانش خود در مورد برنامه نویسی دست یابد.

این یک ابزار مفید است و دارای برنامه های نامحدودی برای توسعه برنامه های اندرویدی به توسعه دهنده است. بنابراین ، در این روش می توانیم به سادگی از NetBeans برای توسعه برنامه خود استفاده کنیم.

دانلود

Xamarin

Xamarin یکی دیگر از بستر های نرم افزاری برای توسعه برنامه ای برای دستگاه های اندرویدی است. همچنین به روشی مشابه دیگری عمل می کند. با استفاده از رابط کاربری آسان آن و بسیاری از مزایای دیگر ، می توانیم شاهد افزایش کاربرد آن باشیم. بیش از ۱٫۴ میلیون توسعه دهنده از محصول Xamarin استفاده می کنند. به این معنی که زامارین کاربردهای خود را در سراسر جهان تکامل داده است. همچنین طراحی اپلیکیشن موبایل را با طراحان Android و iOS ساده می کند و برنامه زمانبندی ما را در زمان واقعی می سازد. Xamarin برای Android ، iOS و Mac بهترین گزینه است. آموزش های ایجاد برنامه اندرویدی با استفاده از Xamarin به راحتی در اینترنت و بسیاری از وب سایت های خارجی قابل دسترسی است.

Xamarin همچنین می تواند با استودیوی تصویری جاسازی شود که به ایجاد برنامه های دسک تاپ کمک می کند. یادگیری Xamarin برای مبتدیان نیز آسان تر است. ما همچنین می توانیم با استفاده از Xamarin برنامه های iOS درست کنیم. برای هر دو سیستم عامل ، شبیه سازها داده می شوند و ما به راحتی می توانیم تأثیر کد را بر روی برنامه آزمایش کنیم حتی بدون استفاده از تلفن های همراه خود.

دانلود

JetBrains

JetBrains یک شرکت نرم افزاری است که روی توسعه دهندگان نرم افزار و مدیران پروژه تمرکز دارد. و خدمات متنوعی را ارائه می دهد. این برنامه IDE های متنوعی را برای زبانهای مختلف برنامه نویسی مانند جاوا، پایتون، روبی و غیره فراهم می کند. JetBrains با سایر مواردی که تاکنون در مورد آنها صحبت کردیم کمی متفاوت است. محصولات مختلفی از JetBrains وجود دارد، هر کدام از آنها خصوصیات خاص خود را دارند. ابزارهای JetBrains با هر زبانی که استفاده می کنیم مطابقت دارد. بیش از ۴ میلیون کاربر از ابزارهای JetBrains استفاده می کنند. شرکت های مشهوری در جهان از ابزارهای JetBrains استفاده می کند، که شامل ناسا، HP، سامسونگ، VOLKSWAGEN و بسیاری دیگر هستند. AppCode ،CLion ، DataGrip ،GoLand ،IntelliJ IDEA ،PHPStorm ،Pycharm ،Rider و غیره برخی از IDE های JetBrains هستند.

می توان از برنامه JetBrains برای توسعه برنامه های کاربردی برای دستگاه های مختلف استفاده کرد. ما انتظار داریم که استفاده از JetBrains در روزهای آینده به روشی که اکنون پیش می رود افزایش یابد.

دانلود

AIDE

این IDE به سادگی محیط توسعه یکپارچه اندروید اشاره دارد. همچنین از این برنامه می توان برای توسعه برنامه های اندرویدی، برنامه های جاوا یا برنامه های PhoneGap با Java / C / C ++ ،HTML5 ،CSS و Javascript نیز استفاده کرد. این ویرایشگر نیز همان روندی را دارد که سایر IDE ها انجام می دهند. عملیات همه ی IDE ها یکسان است. می توان Dropbox و Git را نیز با این ادغام کرد. علاوه بر این،با Eclipse و Android Studio سازگار است. این ویرایشگر از تکمیل کد هوشمند پشتیبانی کرده و به صورت خودکار پیش بینی می کند این کار به کاربر کمک می کند تا راحت تر تایپ کند.

این به ما امکان می دهد تا کد را به روشی صحیح وارد کنیم و در هنگام تهیه کد احتمال کمتر خطای نحو وجود دارد. بررسی خطا نیز در آن آسان تر است. از این طریق ، AIDE به ما کمک می کند تا با بهترین ویژگی های خود، برنامه اندرویدی را توسعه دهد و ما را در هنگام کد نویسی یک برنامه آسانتر کند.

دانلود

نتیجه
در میان ویرایشگرهایی که معرفی کردیم، Android Studio را می توان بهترین آن ها در نظر گرفت، زیرا IDE پیش فرض یا توصیه شده توسط گوگل است. با این حال سایر IDE های معرفی شده هم ایده خوبی برای استفاده هستند. ممکن است تفاوت در UI یا طرح وجود داشته باشد اما عملکرد اصلی همه آنها یکسان است.

تهدیدات استفاده از VPN

منبع

دانلود قالب شرکتی flight

دانلود قالب شرکتی flight

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.