بهترین فریم ورک های توسعه دهنده اندروید (The Best Android App Development Frameworks)

بهترین فریم ورک های توسعه برنامه های اندرویدی مجموعه ای از توابع و ویژگی ها را به برنامه نویسان ارائه می دهد. Framework مجموعه ای از توابع ساخته شده است که برای برنامه نویسان بسیار مفید هستند. مهم است که در هنگام کدگذاری از انواع مختلفی از توابع استفاده کنیم. آنها برنامه نویسی و کدنویسی را آسانتر می کنند. در این مقاله بهترین فریم ورک های توسعه دهنده اندروید را معرفی می کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

بهترین فریم ورک های توسعه دهنده اندروید (The Best Android App Development Frameworks)

بهترین فریم ورک های توسعه برنامه های اندرویدی مجموعه ای از توابع و ویژگی ها را به برنامه نویسان ارائه می دهد. Framework مجموعه ای از توابع ساخته شده است که برای برنامه نویسان بسیار مفید هستند. مهم است که در هنگام کدگذاری از انواع مختلفی از توابع استفاده کنیم. آنها برنامه نویسی و کدنویسی را آسانتر می کنند. در این مقاله بهترین فریم ورک های توسعه دهنده اندروید را معرفی می کنیم.

فریم ورک ها خدمات مشابهی را ارائه می دهند. در واقع فریم ورک ابزار لازم برای برنامه نویسی را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد و نگرانی آن ها را در مورد توسعه کمتر می کند. بهتر است در زمان انتخاب فریم ورک دانش واطلاع کافی از ابزارهای فریم ورک و کارایی آن ها داشته باشید.

Adobe Phone Gap

Phone Gap، این فریم ورک محصول شرکت Adobe است که یکی از محبوب ترین فریم ورک ها برای توسعه برنامه های اندرویدی است. این تیم پشت سر Apache Cordova قرار دارد. Apache Cordova یک فریکم ورک معروف توسعه برنامه رایگان تلفن همراه است که از HTML و CSS برای توسعه برنامه استفاده می کند.

ما فقط باید آن را در سیستم خود نصب کنیم و سپس با استفاده از این فریم ورک آماده هستیم تا یک برنامه را توسعه دهیم. عاملی که باعث شده آن را پیشنهاد کنیم سرویس ابری است که به ما ارائه می دهد. همه ما با سرویس ابری آشنا هستیم. اگر اینگونه نباشد صرفا فرایند ذخیره کردن مطالب ما در فضا است، جایی که تا زمانی که شخصی ایمیل و رمز ورود ما را نداشته باشد، نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند.

با استفاده از بسیاری از ابزارهای شخص ثالث مجموعه ایی از خدمات را به برنامه نویسان ارائه می دهد. این وعده ارائه خدمات سریع به برنامه نویس را برای توسعه برنامه ها می دهد. با استفاده از این نوع خدمات Phone Gap یک فریم ورک توصیه شده برای توسعه برنامه اندرویدی است. Phone Gap رایگان است و ما می توانیم به وسیله آن یک برنامه را بدون هیچ هزینه ای توسعه دهیم.

دانلود

Native Script

تهیه یک برنامه با استفاده از این فریم ورک بسیار ساده تر از برنامه های دیگر است. علت این سادگی به این دلیل است که ما می توانیم با استفاده از زبانهایی که از قبل دانش آنها را داریم یک اپلیکیشن ایجاد کنیم. زبانهایی مانند Angular ،Typescript یا Javascript.

از آنجا که جاوا اسکریپت استفاده می کند، تهیه یک برنامه بسیار ساده تر است. به کلیات ویژگیهای اسکریپت بومی دسترسی پیدا می کنیم حتی اگر دانش دیگری از زبانهای دیگر جز Javascript یا typescript و Angular نداریم. ما صفحات را برای صفحه های مختلف برنامه مشاهده می کنیم و می توانیم آنها را به روش خودمان حفظ کنیم.

ما همچنین UI ها را با استفاده از این فریم ورک طراحی می کنیم. این کار در هر صفحه به طور جداگانه انجام می شود و رابط کاربر هر یک را به روشی متفاوت تغییر می دهد. ما می توانیم آن رابط کاربر را در پرونده های XML نیز ذخیره کنیم. اجرای کد با آن دسته از فایلهای XML و سایر پرونده ها با همین نام انجام می شود. همچنین می توانید ابزارهای مختلف دیگری را برای تست کدتان استفاده کنید تا از خوب یا بد بودن ان اطمینان حاصل کنید. برخی از این ابزارها عبارتند از: Jasmine, Mocha, Chai.

دانلود

Ionic

این فریم ورک رایگان و منبع باز برای توسعه برنامه اندرویدی و همچنین برنامه های وب ایجاد شده. Ionic سرعت بالایی دراد. در آخرین مدل های دستگاه های تلفن همراه بسیار خوب کار می کند، کاربردی و ساده است، در دوره توسعه به زیبایی کار می کند، توابع بسیاری دارد که به برنامه نویس کمک می کند تا به طور موثر کد نویسی کند.

برایه با استفاده از فریم ورک Ionic آموزش های زیادی را در اینترنت پیدا می کنید. قیمت استفاده از این فریم ورک با توجه به ویژگی هایی که ارائه می دهد متفاوت است. نسخه های پولی این فریم ورک مقرون به صرفه است به این معنی که، آنها چندان گران نیستند و توسعه دهنده می تواند به هر روشی قیمت را بپردازد. Ionic خدمات قدرتمندی را برای توسعه اندروید و سایر برنامه های کاربردی سیستم عامل به شما ارائه می دهد. برای آگاهی از سایر ویژگی های این فریم ورک می توانید به سایت زیر مراجعه کنید.

دانلود

The App Builder

ما معمولا انواع مختلفی از برنامه ها را ایجاد می کنیم. یعنی ما دسته های زیادی از برنامه ها را ایجاد می کنیم که می توانند بازی، هدف دوربین، یا بسیاری از موارد موارد دیگر باشند. با کمک این فریم ورک برنامه ای را تهیه می کنیم که در کسب وکار مفید است. برنامه های تجاری بهترین نوع کاربردی هستند که می توانیم از این فریم ورک استفاده کنیم. برنامه مانند ایجاد ارائه و اسلایدها در قلمرو رسمی یا انواع مشابه برنامه دیگر با استفاده از این فریم ورک ساخته شده است. این مورد یکی از بهترین فریم ورک ها است که دارای ویژگی های زیادی است و این به معنای ویژگی های داخلی است. هنگامی که ما در مورد سرعت سازنده برنامه صحبت می کنیم The App Builder سریعتر از سایر فریم ورک ها است.

ما به راحتی می توانیم از این فریم ورک برای ساخت برنامه استفاده کرده و داده های خود را به وسیله آن میزبانی کنیم. ما می توانیم آنها را با استفاده از سیستم مدیریت محتوا مخفیانه میزبانی کنیم، می توانیم به راحتی بروزرسانی های این برنامه را به راحتی منتشر کنیم. از آنجایی باید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور به برنامه دسترسی پیدا کنیم، دیگر لازم نیست نگران مشکلات امنیتی برنامه باشید.

دانلود

Corona Labs

Corona Labs یک فریم ورک است که به صورت بستر متقابل است. این بدان معناست که وقتی یک برنامه را با استفاده از این فریم ورک ایجاد می کنیم، می توانیم از آن برنامه در هر دستگاهی مانند تلفن های اندرویدی، اپل آی فون و آی پد، ویندوز و غیره استفاده کنیم. یادگیری این فریم ورک ساده و آسان است. بهترین بخش استفاده از Corona Labs این است که می توان پیشرفت برنامه یا بازی خود را نیز کنترل کرد. این به خودی خود ابزاری را برای مشاهده و تجزیه و تحلیل پیشرفت برنامه یا بازی مورد نظر خود در اختیار ما قرار می دهد. از آنجا که کراس پلتفرم است، برای اجرای یک برنامه یا بازی مشابه در دستگاه های مختلف به هیچ پروژه جداگانه دیگری نیاز نداریم.

این فریم ورک بهینه سازی شده است. بدین معنا که ضمن استفاده از برنامه سرعت بسیار خوبی را در اختیار ما قرار می دهد. کدهایی که روی آن می نویسیم بطور خودکار در این فریم ورک تهیه می شوند. راه اندازی اولیه استفاده از آن نیز بسیار آسان است. لازم نیست نگران مشکلات نصب آن در سیستم تان باشید. در واقع یک مبتدی هم می نواند آن را ایجاد کند.

وب سایت

Xamarin

ما از زبان C # برای ایجاد یک برنامه روی آن استفاده می کنیم. این محبوب ترین فریم ورک برای توسعه یک برنامه اندرویدی است. بیش از ۱٫۴ میلیون توسعه دهنده از Xamarin برای تهیه یک برنامه استفاده می کنند. ما می توانیم مستقیماً از Github، Bitbucket به برنامه خود یا سایر موارد متصل شویم. ما می توانیم Xamarin را به صورت رایگان دانلود کنیم.

Xamarin برای اندروید، iOS و ویندوز قابل استفاده است. همین کد برنامه ها را برای هر یک از این سیستم عامل ها می توان استفاده کرد. ما می توانیم یک برنامه را کدگذاری کنیم و بعداً آن را در هر سیستم عامل با همان ویژگی ها و خدمات مشابه اجرا کنیم.

ما می توانیم نسخه های مختلفی از این سیستم عامل ها را بیاموزیم. که شامل توضیحات جزئیاتی از آن سیستم عامل ها است. همچنین می توانیم Xamarin را برای سیستم خود از وب سایت دانلود کنیم. مجموعه ویژگی هایی که زامارین در اختیار ما قرار می دهد باعث محبوبیت آن در بین مردم شده. از قابلیت های دیگر زامارین این است که در هنگام تست بارهای دستگاه را نگه دارد. این تست می تواند در بسیاری از دستگاه ها همزمان انجام شود، این امر باعث می شود زامارین فریم ورک قدرتمندتری برای ایجاد یک برنامه اندرویدی باشد.

دانلود

jQuery Mobile

این فریم ورک موجب نوشتن کمتر می شود و سرعت ما را افزایش می دهد. در حالی که برنامه را توسعه می دهیم کمتر می نویسیم به این معنی که کمتر کد نویسی می کنیم و نتیجه بهتری بدست می آوریم. همین امر از نکات قوت این فریم ورک بحساب می آید. ما نیازی به نوشتن کد نداریم مگر اینکه خیلی ضروری باشد. به عبارت دیگر، ما می توانیم از ابزارهای این فریم ورک استفاده کنیم و به سادگی برنامه را طراحی کنیم.

roller تم در فریم ورک موجود است تا رابط کاربری برنامه عالی به نظر برسد. موضوعات اینجا با استفاده از CSS درست شده‌اند. با کمک این تم‌ها، رابط کاربری این برنامه نه تنها زیبا به نظر می‌رسد بلکه کاربر را به سمت برنامه جذب می‌کند.

از آنجا که این فریم ورک کراس پلتفرم است، می توانیم با استفاده از یک کد مشابه با تفاوت های جزئی، یک برنامه مشابه را یا اسفاده از همان کد با چند تفاوت کوچک اجرا کنیم.

دانلود

React Native

این فریم ورک توسط Facebook ساخته شده است. ما می توانیم با استفاده از این Framework برنامه های کاربردی موبایل ایجاد کنیم. از JavaScript برای توسعه برنامه در این استفاده می کند. همه ما معنی بومی را می دانیم که محلی است. این نام به خودی خود تکلیف ما در مورد عملکرد آن روشن می کند. یعنی می توانیم با استفاده از فریم ورک ها برنامه های محلی تهیه کنیم. React بومی به ما کمک می کند تا فقط با استفاده از Javascript به توسعه برنامه موبایل بپردازیم.

ما می توانیم با استفاده از React Native یک اپلیکیشن موبایل واقعی درست کنیم، که بسیار شبیه برنامه ساخته شده با استفاده از Java یا C است. هیچ کس نمی تواند تفاوت بین آن برنامه ها را تشخیص دهد.

React Native از زبانهای مختلفی پشتیبانی می کند. وب سایت رسمی React Native در انتهای این پاراگراف قرار داده شده می توانید جزئیات این فریم ورک و نحوه استفاده از آن برای اجرای برنامه موبایل را دنبال کنید.

دانلود

Appcelerator Titanium

آخرین مورد لیست ما Appcelerator Titanium است. از این فریم ورک نیز برای ساخت یا توسعه برنامه ها استفاده می کنیم. این فریم ورک هر دو نسخه رایگان و پولی را داراست، می توانید این فریم ورک را از وب سایت رسمی آن دانلود کنید. Appcelerator به ۳ شکل در دسترس است، دسترسی رایگان، Pro که پشتیبانی چت و ایمیل و موارد دیگر در اختیار شما قرار می دهد. و آخرین مورد دسترسی شرکتی است که ویژگی هایی مختلفی مانند: اتوماسیون تست موبایل و موارد دیگر را ارائه می دهد. ما می توانیم ویژگی های بیشتری را در آن تنظیم کنیم و قیمت آن به الگوی سفارشی سازی بستگی دارد.

در لینک زیر می توانید تمام جزئیات مربوط به این فریم ورک را مشاهده کنید.

دانلود

یک ویروس چگونه تولید می‌شود

منبع

دانلود قالب شرکتی product-launch

دانلود قالب شرکتی product-launch

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی construction

دانلود قالب شرکتی construction

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.