بهترین سرویس های جایگزین برای گوگل آنالیتیکس (سری اول)

چگونه ترافیک سایت خود را آنالیز کنیم؟ این سوالی است که اغلب ما در جواب آن به ابزار گوگل آنالیتیکس می رسیم. در این مقاله قصد داریم تا بهترین سرویس های جایگزین این تحلیلگر رایگان سایت را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

بهترین سرویس های جایگزین برای گوگل آنالیتیکس (سری اول)

چگونه ترافیک سایت خود را آنالیز کنیم؟ این سوالی است که اغلب ما در جواب آن به ابزار گوگل آنالیتیکس می رسیم. در این مقاله قصد داریم تا بهترین سرویس های جایگزین این تحلیلگر رایگان سایت را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

گوگل آنالیتیکس به ما امکان می دهد که سایت خود را بطور رایگان تحلیل کنیم ، رفتار مخاطبان سایت خود را بررسی کنیم، میزان بازخورد کلمات کلیدی را تعیین و استراتژی های خود را بهبود بخشیم. تحلیل آمارهای یک سایت باعث می شود که بتوانیم سایت خود را بهتر مدیریت کنیم. بدون ابزار های تحلیل سایت عملا ما نمی توانیم مسیر درستی را برای پیشرفت سایت خود پیدا کنیم و به دور خود خواهیم چرخید.

Google Analytics ابزاری فوق العاده ایی است، که دارای داده های زیادی است. پس چرا به دنبال ابزارهای جایگزین هستید؟

بارزترین دلایل آن عبارتند از: تجزیه و تحلیل گوگل ابزاری برای کارشناسان است. برای استفاده بیشتر از آن باید بدانید که چگونه از آن استفاده کنید. آموزش ، علاقه ، زمان و تجربه طول می کشد تا یافته های ارزشمند و عملی را از آن بدست آورید. بسیاری از دارندگان مشاغل ترجیح می دهند به همان اندازه وقت خود را صرف بهبود شغل خود و کمترین زمان ممکن برای انجام تجزیه و تحلیل داده ها کنند. اینجا جایی است که جایگزین گوگل آنالیتیک وارد شود.

همه عوامل برای همه به همان اندازه مهم نیستند، بنابراین ما یک بررسی کلی از پنج معیار ارائه داده ایم. بنابراین می توانید بهترین انتخاب برای سایتتان را در نظر بگیرید.

استفاده از آن

شما دانشمند داده نیستید و قرار نیست که که در این زمینه دانشمند شوید. بنابراین شما به ابزاری نیاز دارید که درک آن برای افرادی که متخصص تحلیل وب نیستند آسان باشد.


تجزیه و تحلیل پیشرفته

شما سیستمی می خواهید که در حد ممکن کار شما را انجام دهد. بنابراین باید به دنبال ابزاری باشید که دارای تجزیه و تحلیل پیشرفته باشد. این امر به شما امکان می دهد پیش بینی ها، توصیه ها و بینش های خود را به دست آورید. در این روش، نیازی به مشاوره با یافته‌های خود ندارید.


آنالیز ترافیک

رسیدن به ترافیک مناسب سایت شما همیشه مهم است، بنابراین شما به ابزاری احتیاج دارید که بتواند به کمک آن خیلی کاملتر روی سایت خود متمرکز شوید.

تجزیه و تحلیل محتوا

شما ۹۵٪ از مشتریان بالقوه خود را در سایت خود از دست می دهید، بنابراین درک این که کاربران در سایت شما چه رفتاری دارند بسیار مهم است، پس باید در وهله اول آنها را پیدا کنید.


قیمت

تجزیه و تحلیل و تجارت مبتنی بر داده ها ضروری است ، اما باید با قیمت مناسب باشد. بنابراین این قیمت هم عامل مهمی است.

Canecto

Canecto ما را مجبور کرد تا آن را در اولویت قرار دهیم. Canecto فرآیند تجزیه و تحلیل وب سایت شما را خودکار می کند و گزارش های پی دی اف را مستقیماً به صندوق ورودی شما ارسال می کند. این ابزار به شما یک نمای کلی از فرصت‌های بهبود سایتتان با اقدامات ملموس و نتایج پیش‌بینی‌شده می‌دهد.

این ابزار این امکان را به شما می دهد تا کاربران بیشتری را توسط:

 • درک اینکه چرا کاربر سایت شما شده اند
 • افزایش ترافیک سایت
 • ناوبری و مشارکت خود را بهینه کنید
 • جریان کاربر خود را بهبود بخشید

شما با نتایج پیش بینی شده، بینش می گیرید و پیشرفت هایی را توصیه می کنید. بنابراین می توانید آنچه انجام می دهید را به بهترین وجه انجام دهید و احتمالاً آنالیز وب نیست.

Leadfeeder

Leadfeeder به شما این امکان را می دهد مطلع شوید که شرکت ها از تجزیه و تحلیل وب سایت شما بازدید می کنند. می توانید ببینید که از کدام صفحات بازدید کرده اند. به این ترتیب نمی تواند جایگزین Google Analytics شود، اما به عنوان یک تکمیل کننده این ابزار عمل می کند. سیستم به آدرسهای IP نگاه می کند. یکی از مهمترین اشکالات این راه حل این است که فقط نشان می دهد بازدید کنندگان شما از چه شرکت هایی تهیه شده اند. بنابراین برای انجام اقدامات لازم باید از LinkedIn یا منابع مشابه استفاده کنید تا دریابید چه کسی از شرکتی است که احتمالاً از سایت شما بازدید کرده است.

GoSquared

GoSquared یک سیستم عامل است که می توانید از آن برای ساخت محصولات و بهبود وب سایت استفاده کنید. این نه تنها با تمرکز بر روی تجزیه و تحلیل، بلکه مراحل بعدی در تعامل با مشتری نیز برجسته است. این چهار ویژگی اصلی دارد:

 • تجزیه و تحلیل
 • داشبورد مشتری
 • چت زنده
 • مرکز داده مشتری

همچنین به شما امکان می دهد رفتار کاربر را در زمان واقعی بدانید. به همین ترتیب این یک ابزار عالی برای اطلاع شما در مورد نحوه تعامل کاربران با وب سایت شما است. این در ترافیک چندان قوی نیست و اکنون یک ویژگی دارد، به شما این امکان را می دهد تا بدانید چرا کاربران با محتوای شما تعامل دارند.

Hitsteps

Hitsteps Analytics یک سیستم عامل با تمرکز فنی است. ویژگی های اصلی شامل:

 • جریان بازدیدکنندگان
 • کلیک بازدید کنندگان و نقشه های گرم
 • چت زنده

Hitsteps Analytics اطلاعات بیشتری درباره مشتری نسبت به Google Analytics در اختیار دارد و به همین ترتیب ، آنها می توانند اطلاعات دقیق تری در مورد رفتار کاربر ارائه دهند. این یک ابزار مفید است، اگر دوست دارید ویژگی هایی در طراحی داشته باشید و از گزینه چت آنلاین اضافی که در آن گنجانده شده است استفده کنید. همچنین مجموعه ای از گزارش های از پیش تعریف شده (نه PDF) را ارائه می دهد. سرانجام ، قیمت فقط ۵ دلار باعث جذابیت آنها نیز می شود.

Mixpanel

Mixpannel یکی از معدود ابزارهای تحلیلی است که تمرکزش روی محتوا است. همچنین از توانایی ردیابی موبایل و وب سایت ها برخوردار است. ویژگی های اصلی آن عبارتند از:

 • روندها
 • قیف ها
 • نرخ تبدیل
 • حفظ

از این گذشته، طراحی ابزار Mixpannell بسیار زیباست. دو مشکل مهم در Mixpannel وجود دارد، قیمت ۱۵۰ دلار در هر ماه ، عدم وجود اطلاعات مربوط به ترافیک این ابزار برای متخصصانی است که می دانند چگونه یک وب سایت را تجزیه و تحلیل کنند.

Heap Analytics

Heap این ابزار نیز مانند ابزار Mixpanel می باشد، همچنین این امکان را به شما می دهد تا رفتار کاربران را از طریق وب و تلفن همراه کنترل کنید

این ابزار به شما امکان می دهد چرا کاربران وارد سایت م شوند و به شما اجازه می دهند روندها و الگوهای استفاده را مشخص کنید. ویژگی های موجود در این ابزار عبارتند از:

 • اتوکارت
 • رویدادهای مجازی
 • کاربران مجازی

طراحی خوبی دارد. با این حال، به عنوان کسی که صاحب مشاغل است باید بدانید که این یک ابزار تخصصی است و برای کاربران مشاغل سازمانی ساخته شده است، که این نیز در قیمت منعکس می شو، هزینه این ابزار از ۲۹۹ دلار در هر ماه شروع می شود.

Statcounter

Statcounter دارای پنج ویژگی اصلی است:

 • ارائه خلاصه آمار
 • هشدارهای بازدید کنندگان
 • آنالیز ترافیک مصرف شده
 • گزارش داشبورد
 • داده های کلمات کلیدی Google

این ابزار آمار پایه ای را در داشبورد وب سایت ارائه می دهد. در عناصر ردیابی کاربر در محل بهتر از Google Analytics است. قیمت این ابزار فقط ۱۰ دلار در هر ماه است. با این حال، گوگل آنالیتیکس در رتبه ی بالاتری قرار گرفته و مانند Statcounter برتر به نظر می رسد.

بهترین سرویس های جایگزین برای گوگل آنالیتیکس (سری دوم)

منبع

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.