بهترین سرورهای اپن سورس پی اچ پی (Best Open Source PHP Servers)

در این مقاله برخی از محبوب ترین سرورهای منبع باز PHP را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم. زمانی که تصمیم به توسعه یک برنامه وب می گیرید، ابتدا باید میزبان وب را برای میزبانی یک برنامه انتخاب کنید. این میزبان پایگاه را برای برنامه تنظیم می کند، و برخی از منابع داخلی مانند پایگاه داده ها، ابزارهای ذخیره و ابزارهای دیگر را برای بهینه سازی وب سایت فراهم می کند.

نویسنده سید علی اندرزگو

بهترین سرورهای اپن سورس پی اچ پی (Best Open Source PHP Servers)

در این مقاله برخی از محبوب ترین سرورهای منبع باز PHP را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم. زمانی که تصمیم به توسعه یک برنامه وب می گیرید، ابتدا باید میزبان وب را برای میزبانی یک برنامه انتخاب کنید. این میزبان پایگاه را برای برنامه تنظیم می کند، و برخی از منابع داخلی مانند پایگاه داده ها، ابزارهای ذخیره و ابزارهای دیگر را برای بهینه سازی وب سایت فراهم می کند.

امروزه بسیاری از سرورهای PHP با منبع باز در بازار وجود دارند که تقریباً دارای عملکردی مشابه هم هستند. بسیاری از آنها از Apache به عنوان سرور اصلی برای میزبانی برنامه های PHP MySQL استفاده می کنند. در حالی که برخی از Nginx که به تازگی وارد این رقابت شده را برای این کار انتخاب می کنند.

Nginx یک گزینه جایگزین سریع برای سرورهای آپاچی است که دارای مکانیزم داخلی برای میزبانی برنامه های PHP است. به همین دلیل است که سیستم عامل هایی از مانند LEMP Winginx و دیگران به جای آپاچی از Nginx استفاده می کنند.

۱ . XAMPP

XAMPP یکی از رایج ترین سرورهای PHP منبع باز برای میزبانی برنامه های محلی است. این برنامه وب را قادر می سازد تا به راحتی برنامه های کاربردی را آزمایش کند، زیرا با ابزارهای وب از پیش نصب شده مانند MySQL ،PHP ،PERL ،FileZilla و … همراه است. همچنین اولین سیستم عامل در این زمینه می باشد، به همین دلیل بسیاری از توسعه دهندگان XAMPP را توصیه می کنند.

نصب XAMPP روی سرور PHP نیازی به دانش فنی برای پیکربندی برنامه های وب ندارد و بسیار آسان است. علاوه بر این، این پلتفرم دارای رابط کاربری قابل فهمی می باشد که از آنجا می توانید سرویس های وب مورد نیاز از جمله Apache ،MySQL ،FileZilla و غیره را به راحتی خاموش و روشن کنید. علاوه بر لینوکس، این سیستم عامل برای سیستم های ویندوز و مک نیز موجود است.

۲ . WAMP

WAMP یکی دیگر از سرورهای منبع باز PHP برای میزبانی برنامه های وب به صورت محلی است، و شاید بتوان گفت بهترین جایگزین برای XAMPP است. WAMP برای آن دسته از توسعه دهندگان وب که به دنبال داشتن یک سیستم عامل با سرور جامد Apache هستند، اولین انتخاب است. این نرم افزار دارای رابط کاربری بسیار ساده ای برای استفاده است و دسترسی آسان به تنظیمات Apache، پیکربندی های PHP، فهرست WWW و غیره را دارد.

گزینه swift start / stop، کاربران را قادر می سازد تا بدون تأثیرگذاری روی عملکردهای دستی، خدمات وب را به سرعت شروع کرده و متوقف کنند. گنجاندن PhpMyAdmin در این پلتفرم اجازه می دهد تا به راحتی پایگاه داده های MySQL متصل به سرور Apache مدیریت شود. که این امر به توسعه دهندگان کمک کی کند به راحتی سیستم عامل های نرم افزار شخص ثالث مانند Magento WordPress Joomla و غیره را نصب کنند.

۳ . LAMP

LAMP به طور خاص برای سیستم عامل های لینوکس توسعه یافته است، LAMP یک انتخاب برتر برای توسعه دهندگانی است که می خواهند منابع پشته ای قدرتمند را در یک بستر واحد تجربه کنند. اصطلاح LAMP مخفف کلمات: Linux ،Apache ،MySQL و PHP است. این پلتفرم به طور خاص برای کمک به توسعه برنامه های PHP در سیستم عامل لینوکس که دارای سرور وب Apache است ساخته شده است. این وب سرور PHP چون بر پایه و اساس لینوکس می باشد امنیت کاملی را ارائه می دهد. شما می توانید آن را بر روی هر سخت افزاری نصب کنید. برای توسعه دهندگان تازه کار، نصب LAMP کمی پیچیده است و نیاز به دانش فنی دارد.

از آنجا که این پلتفرم نه تنها از LAMP در سرورهای خود پشتیبانی می کند، بلکه آن را با نصب یک کلیک در اختیار شما قرار می دهد. شما به راحتی می توانید پشته LAMP را در سرور خود در ارتباط با ارائه دهندگان خدمات پیشرو ابر (DigitalOcean ، Vultr، خدمات وب آمازون و غیره) از طریق این پلتفرم ادغام کنید. علاوه بر این با سهولت پلتفرم، می توانید بی عیب و نقص منابع مختلف پشته مانند Apache، Memcache Redis و دیگران را در دسترس خود مدیریت کنید.

LAMP به عنوان بهترین وب سرور PHP برای عملکرد در بین اکثر رقبای خود (MEMP، LEMP XAMPP، و غیره) در نظر گرفته می شود. منبع باز بودن و سفارشی سازی زیرساخت های پشته آن باعث می شود عملکرد ش بالاتر از سایر پشته های سرور باشد.

۴ . LEMP

LEMP stack یک جایگزین محبوب برای کاربران LAMP است و تقریباً عملکرد مشابهی با همتای خود دارد. تنها تفاوت آنها در استفاده از سرور میزبان وب مختلف یعنی Nginx به جای Apache است. این پلتفرم با صفحات وب و برنامه های کاربردی ساخته شده با سیستم عامل های لینوکس بهترین کار را دارد.

برخلاف پشته LAMP که از MySQL برای انجام عملیات پایگاه داده استفاده می کند، پشته LEMP از MariaDB استفاده می کند. همچنین به خوبی مانند MySQL به عنوان یک پایگاه داده رابطه ای کار می کند، اما برخی از ویژگی های دیگری را نیز ارائه می دهد. به همین دلیل LEMP یکی از پیشرفته ترین سرورهای وب PHP در مقایسه با LAMP است، زیرا پشته آن چندین فناوری وب بهینه را ارائه می دهد.

۵ . MAMP

MAMP همانطور که از نامش آن پیداست یک سرور محلی PHP است که برای سیستم عامل های MAC ایجاد شده است. نام اختصاری آن مخفف MAC ،Apache ،MySQL و PHP است. این برنامه به کاربران MAC یک پلتفرم محلی عالی برای آزمایش و میزبانی برنامه های خود ارائه می دهد. بر خلاف XAMPP یا WAMP ،MAMP کمک زیادی به ایجاد میزبان های مجازی نمی کند، اما گزینه های مختلف خدمات وب را برای همکاری با آنها ارائه می دهد. مانند این پلتفرم نه تنها از سرور آپاچی پشتیبانی می کند بلکه راحتی استفاده از Nginx را نیز به شما می دهد. این پلتفرم همچنین یک نسخه بتا به نام MAMP PRO دارد که به شما این امکان را می دهد که برای هر یک از پروژه های خود هاست جداگانه ای ایجاد کنید. نسخه بتا یک سیستم عامل بومی و آسان برای استفاده کاربران MAC است.

۶ . AMPPS

AMPPS سرور محلی PHP کمی منحصر به فرد و در عین حال پیشرفته است که به عنوان ترکیبی از پشته های WAMP LAMP و MAMP ساخته شده است. این پلتفرم خدمات وب متنوعی را ارائه می دهد و برای کاربران سهولت کار با خدمات مورد نظرشان را فراهم می کند. این خدمات وب شامل Apache ،PHP ،PERL ،MySQL ،MongoDB ،RockMongo و … می شود تا نیازهای برنامه های متنوعی را تأمین کند.

این سیستم عامل از سیستم عامل های MAC و ویندوز پشتیبانی می کند. برایFTP Server ،Pure-FTPd را و برای سیستم های MAC و FileZilla را برای سیستم عامل های Windows ارائه می دهد. مهمترین بخش از وب سرور AMPPS PHP این است که باعث می شود شما بیشتر بر روی برنامه های وب تمرکز کنید تا اینکه در مورد نگهداری از آنها وقت و انرژی صرف کنید.

۷ . WPN-XM

WPN-XM یکی دیگر از سرورهای محلی PHP است که خدمات مختلفی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد. این سرور تنها از سیستم عامل ویندوز پشتیبانی می کند و رابط کاربری آسان برای مدیریت سرور را فراهم می کند. مخفف WPN-XM مخففWindows، PHP، Nginx، XDebug و MariaDB است. سرور پایه پشته از PHP ،Nginx و MariaDB تشکیل شده است، اما می توانید بسته های نرم افزاری دیگری از جملهComposer ،PostgreSQL ،Node.JS ،MongoDB و غیره را با استفاده از روش دستی نصب کنید.

این پلتفرم همچنین یک پشته منحصر به فرد با نام Registry Component Registry را ارائه می دهد که در واقع یک پایگاه داده آنلاین با اجزای مختلف نرم افزاری است. رابط WPN-XM بسیار ساده است و گزینه ای با یک کلیک برای شروع کردن یا متوقف کردن خدمات مورد نظر را فراهم می کند.

۸ . EasyPHP

EasyPHP ابزاری عالی برای سرور است که با آن می توان پروژه ها را به روشی سریع و بدون هیچگونه تنظیمات اضافی میزبانی کرد. EasyPHP کامپیوتر ویندوز شما را به یک سرور وب پی اچ پی تبدیل می کند که در آن می توانید کلیه پروژه های وب خود را بصورت محلی میزبان کنید و مشاهده کنید که چگونه در اینترنت ظاهر می شوند. این پلتفرم کاملاً قابل تنظیم است و به شما این امکان را می دهد سرویس های وب را به راحتی و با انگشت خود مدیریت کنید.

این دستگاه با Apache ،PHP ،MySQL و PhpMyAdmin از پیش تنظیم شده است به سادگی قابل استفاده برای کاربران است. کاربران می توانند با یک کلیک به سرعت این سرویس ها را فعال یا غیرفعال کنند. اگرچه در مقایسه با میزبانی حرفه ای لایه مطمئن تری ارائه نمی دهد، اما هنوز هم یک ابزار عالی برای میزبانی برنامه ها در سرورهای محلی است.

بهترین سیستم های مدیریت محتوای منبع باز (Best OpenSource CMS)

منبع

دانلود قالب شرکتی jony

دانلود قالب شرکتی jony

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی carbook

دانلود قالب شرکتی carbook

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.