بهترین افزونه های صفحه بندی رایگان وردپرس (۲۰۱۹)

طی این پست بهترین افزونه های رایگان صفحه بندی (Pagination) وردپرس را معرفی خواهیم کرد.

نویسنده سید علی اندرزگو

بهترین افزونه های صفحه بندی رایگان وردپرس (۲۰۱۹)

طی این پست بهترین افزونه های رایگان صفحه بندی (Pagination) وردپرس را معرفی خواهیم کرد.

شماره گذاری صفحات برای سایت ها و وبلاگ هایی که تعداد زیادی پست دارند بسیار مورد نیاز است. به همین دلیل است که بخشی از ویژگی های اصلی WordPress را تشکیل می دهد. وردپرس تنظیمات صفحه بندی ساده ایی را برای وبلاگ یا سایت شما ارائه می دهد. در انتهای پست، گزینه هایی برای حرکت به «پست بعدی» یا «پست قبلی» وجود دارد. این گزینه ها به خوانندگان اجازه می دهد تا بلافاصله به پست های بعدی دسترسی داشته باشند. درصورتیکه تعداد محدودی پست در وبلاگ شما وجود دارد، این گزینه ها به اندازه کافی خواهند بود. در چنین مواردی ممکن است نیازی به نصب Plugins پلاگین وردپرس نداشته باشید.

اما اگر شما یک وبلاگنویس فعال هستید و صفحات و صفحات محتوا در وبلاگ خود را به اشتراک گذاشته اید، شما باید گزینه ای بهتر برای خوانندگان فراهم کنید تا از طریق محتوای خود تلنگر شوید. بدون صفحه بندی، صفحات وب شما ده ها پست را نمایش می دهد که خواننده را دچار مشکل می کند. آنها نباید بعد از اینکه تعداد زیادی از صفحات را از بین ببرند، محتوای مربوطه را پیدا کنند. در عوض، شما می توانید آنها را فعال کنید به طور مستقیم به صفحه که آنها می خواهید جست.

یکی دیگر از مزایای صفحه بندی این است که آن را جلوگیری از بارگذاری تمام صفحات خود را در همان زمان. این می تواند به افزایش سرعت بارگذاری سایت شما کمک کند. علاوه بر این، آن را به سایر صفحات در سایت شما لینک می کند. هنگامی که به وردپرس می آید، هزاران یا تم ها در دسترس هستند و بسیاری از آنها شامل یک ویژگی برای صفحه بندی می شوند. اما شما همچنین می توانید پلاگین ها را استفاده کنید، اگر می خواهید حداکثر کنترل صفحه بندی بدون نیاز به کد را داشته باشید.

پلاگین های صفحه بندی رایگان

بسیاری از افزونه ها به صورت رایگان در دایرکتوری وردپرس برای اضافه کردن صفحه بندی به وب سایت شما در دسترس هستند. این صفحه بندی ها در وبلاگ های محتوا بسیار مفید هستند. برخی امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می دهند و این امکان را به شما می دهند تا لینک ها را سبک کرده یا حتی شماره صفحات را در یک نوار لغزنده قرار دهید.

۱ . WP-PageNavi

افزونه WP-PageNavi با نزدیک به یک میلیون نصب فعال محبوب ترین پلاگین صفحه بندی بحساب می آید. این کار به شما کمک می کند لینک های صفحه بندی فانتزی برای وبلاگ خود ایجاد کنید. با ایجاد تگ template wp_pagenavi با استفاده از این تگ قالب، می توانید صفحات پیش فرض وردپرس را جایگزین کنید.

افزونه یک برگه جدید در تنظیمات اضافه می کند با استفاده از آن شما می توانید متن را برای صفحات جاری، اول و آخر و تعداد صفحات نمایش داده شده سفارشی سازی کنید. شما می توانید تعداد صفحات را تنظیم کنید و شاخص ها را برای صفحات بعدی و قبلی تنظیم کنید. گزینه های زیادی برای سبک صفحه بندی در اختیار شما هستند و شما می توانید با کلیک کردن بر روی کشویی، تغییرات را از سبک پیش فرض ایجاد کنید. لازم نیست تمام شماره های سریال را به طور پیوسته نمایش دهید، شما می توانید اعداد را در چند ضلعی مانند ۵، ۱۰، ۱۵ نمایش دهید. اگر تعداد صفحات در وبلاگ شما واقعا بزرگ باشد این قابلیت می تواند برای شما مفید باشد. گزینه ی دیگری که در اختیار دارید این است که از CSS استفاده کنید تا صفحه بندی خود را به صورت متناسب با موضوع وبلاگتان تنظیم کنید.

۲ . WP-Paginate

WP-Paginate یکی دیگر از پلاگین های محبوبی است که به شما برخی از انعطاف پذیرترین امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. و با ارائه لینک های بیشتر به مطالب سایتتان SEO سایت را بهبود می بخشد.

در صفحه تنظیمات افزونه، یک برگه CSS پیدا خواهید کرد که می توانید از آن برای اضافه کردن CSS سفارشی برای پیوندهای صفحه بندی خود استفاده کنید. نسخه‌های بعدی متصل شونده نیز نظرات پست را ارسال خواهند کرد. پس از فعال کردن این افزونه باید یک کد را در فایل‌های تم خود تعویض کنید. شما می‌توانید برچسب pagination را سفارشی کرده، و با استفاده از کد و متن ساده، لینک قبلی و بعدی را تغییر دهید.

گزینه Range Range اجازه می دهد تا تعدادی از لینک ها را برای نمایش قبل و بعد از صفحه فعلی تنظیم کنید. یک نسخه حرفه ای از multisites پشتیبانی می کند و شامل ۱۱ پوسته آماده و یک پوسته سفارشی است.

۳ . Pagination by BestWebSoft

Pagination by BestWebSoft یک پلاگین ساده است که به طور خودکار صفحه بندی سفارشی را به پست ها، تگ ها، دسته ها، نتایج جستجو و صفحات نویسنده شما اضافه می کند. در صفحه تنظیمات، شما می توانید نوع صفحه بندی و مکان را انتخاب کنید، و آن را نیز سفارشی کنید.

این پلاگین به شما امکان می دهد که فلش ها را برای نشان دادن بعدی و قبلی و سفارشی کردن آنها به نمایش بگذارید. همچنین ممکن است صفحات را برای انتخاب پنهان کنید و صفحات مربوط به چپ، راست یا مرکز را ترجیح دهید. شما می توانید نوع نمایش طولانی یا کوتاه را انتخاب کنید، صفحه نمایش طولانی هر شماره صفحه را به صورت پیوسته فهرست می کند، نوع کوتاه شماره ها را پر می کند و آنها را در چند ضلعی نمایش می دهد. نسخه حرفه ایاین افزونه امکانات بیشنری را شامل می شود.

۴ . SX No Homepage Pagination

در حالی که تمام افزونه های دیگر وردپرس تنها روی اضافه کردن ویژگی به صفحه متمرکز هستند، این افزونه برعکس آن هاست، بلکه آن را حذف می‌کند. به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید هر صفحه خانگی را از وب سایت خود حذف کنید، این یک افزونه است که باید در آن بازی کنید. تا راه اندازی اولیه پیش بروید، آن را آپلود کنید یا دانلود کنید، و آن را فعال کنید. در واقع، به همان اندازه که بنظر می رسد ساده است.
به خاطر داشته باشید، حتی اگر هیچ pagination وجود نداشته باشد، ضرورتا به این معنا نیست که WordPress آن را در سرصفحه HTML ندارد. شما می توانید این پلاگین را به طور کامل و بی دردسر حذف کنید.

۵ . Pagination Styler for WooCommerce

این افزونه برای هر پلتفرم فروشگاه آنلاین و تجارت الکترونیک که در WooCommerce اجرا می شود کاربرد دارد، شما می توانید به طور کامل صفحات خود را سبک کنید، و نیازی به هیچ نوع برنامه نویسی ندارید. به سادگی می توانید پانلینگ Styler برای پلاگین WooCommerce را نصب و راه اندازی کنید. برای طراحی و تنظیم بخش بندی صفحات وب سایتتان از فروشگاه آنلاین خود به طور کامل خلاقیت دارید.

برخی از ویژگی ها عبارتند از:

برخی از این ویژگی‌ها شامل pagination، متن و رنگ سفارشی هستند.

علاوه بر این، شما می توانید ظاهر آن را تغییر دهید و آنرا دقیقا به مقررات نام تجاری خود متصل کنید. به یاد داشته باشید، اگر واقعا مایل هستید صفحه بندی WooCommerce خود را به درجه جدیدی برسانید از نسخه برتر Pagination Styler برای WooCommerce استفاده کنید.

۶ . CPTA Pagination

صفحه بندی CPTA Pagination برای نوع پست سفارشی Ajax pagination کوتاه است. به عبارت دیگر، استفاده از یک افزونه WordPress pagination کار ساده ایی است.

فرآیند نصب و فعال‌سازی دقیقا مشابه با هر افزونه دیگری است که در وب سایت WordPress وجود دارد. در ادامه شما دو گزینه سفارشی دارید که می توانید استفاده کنید: گزینه اول اینکه صفحه بندی CPTA شامل یک کد کوتاه فقط برای صفحه بندی سفارشی است. و دوم اینکه شما همچنین به یک کد کوتاه دسترسی دارید که صفحه بندی نوع پست سفارشی را با دسته بندی ایجاد می کند.

این ابزار سریع و ساده تنظیم می‌شود، سبک و بسیار موثر است اگر می‌خواهید پست سفارشی ایجاد کنید. در پایان روز رایگان است، یعنی برای شما هزینه ایی ندارد می ووانید آن را امتحان کنید و ببینید چگونه بر صفحه شما تاثیر می‌گذارد.

۷ . Page Break

این افزونه در مقایسه با سایر پلاگین های صفحه بندی رایگان وردپرس که در این پست معرفی شده کمی متفاوت است. به جای اضافه کردن pagination کامل به صفحه خود و گزینه ای برای تغییر آن، Page Break از این رو نام، یک صفحه یا پست را نگه می دارد. اگر یک مقاله فوق‌العاده طولانی دارید، بهتر است آن را به صفحات مختلف تقسیم کنید.

پس از نصب افزونه Break Break، یک دکمه در ویرایشگر محتوا ظاهر می شود که می توانید بعدا آن را برای شکستن پست هر جا که بخواهید استفاده کنید. تمام مراحل سریع و ساده است، و نیازی به توضیح اضافی نیست. با تقسیم یک پست طولانی به چند بخش کوتاه، شما می توانید میزان گشت و گذار را افزایش داده و زمان ماندن کاربران در صفحه را افزایش دهید.

۸ . Alphabetic Pagination

Alphabetic Pagination برای نمایش نتایج جستجو در یک صفحه یا پست مفید است. شما می‌توانید با ویرایشگر پست کار کنید و shortcodes را در نظر بگیرید، می‌توانید صفحات، پست‌ها، محصولات WooCommerce، نویسندگان، رسانه‌ها و یا هر چیزی را در محتوای خود فیلتر کنید. می توان نتایج را در یک صفحه یا پست به ترتیب الفبایی نشان داد.

افزونه Alphabetic Pagination یک گزینه عالی برای وب سایت های موسیقی، فروشگاه های کتاب یا وب سایت های تجارت الکترونیک است. می توانید از آن برای فهرست کاربران یا مدیریت پروفایلهای عضویت استفاده کنید. برخی از ویژگی هایاین افزونه تنها با نسخه حرفه ای آن قابل دسترسی هستند.

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.