اهمیت تجربه کاربری (UX)

حتما اصطلاح UX یا همان تجربه کاربری را شنیده اید. امروزه اهمیت تجربه کاربری در طراحی سایت خیلی افزایش یافته است. درک اهمیت تجربه کاربری در یک وبسایت موجب بهبود وبسایت و بهتر شدن نتایج مربوط به نرخ تعاملات کاربران وبسایت شود. در این مقاله در مورد اهمیت تجربه کاربری صحبت خواهیم کرد.

نویسنده سید علی اندرزگو

اهمیت تجربه کاربری (UX)

حتما اصطلاح UX یا همان تجربه کاربری را شنیده اید. امروزه اهمیت تجربه کاربری در طراحی سایت خیلی افزایش یافته است. درک اهمیت تجربه کاربری در یک وبسایت موجب بهبود وبسایت و بهتر شدن نتایج مربوط به نرخ تعاملات کاربران وبسایت شود. در این مقاله در مورد اهمیت تجربه کاربری صحبت خواهیم کرد.

زمانی که طراحان وبسایت بتوانند تجربه کاربری را کاملا درک کنند، این قابلیت را پیدا می کنند که طراحی بهتری برای مشتریان انجام دهند. حال عناصر مهم در ایجاد یک تجربه کاربری خوب چه مواردی هستند و تجربه کاربری چیست؟

تعریف تجربه کاربری

ایجاد کردن تجربه‌ای مثبت و شیرین برای کاربران در زمانی که با وبسایتتان تعامل دارند جربه کاربری گفته می شود.

تجربه کاربری عالی به کاربران کمک می‌کند که درک‌ بهتری از وبسایتتان داشته باشند. در واقع با تجربه کاربری خوب کاربران در استفاده کردن و گشتو گذار در سایتتان حس خوبی پیدا می کنند و لذت خواهند برد. ناوبری وبسایت به اندازه موضوع طراحی، محتوا و محصولی که در سایتتان ارائه می‌دهید اهمیت دارد. صرف استفاده کردن از CSS برای زیبا کردن وبسایتتان کافی نیست.

تجربه کاربری تنها به طراحی وبسایت مربوط نمی‌شود. در واقع مورد بسیار مهمی در موفقیت یک وبسایت به شمار می رود.

برای بهره بردن از یک تجربه کاربری خوب ابتدا باید به این سوال ها پاسخ دهید:

  • مشتریان به چه صورت از محصولاتتان استفاده می کنند
  • مشتریان شما چه کسانی هستند و از وبسایت شما چگونه استفاده می کنند؟
  • چه محصولاتی دارید و چه انگیزه‌ای برای ترغیب کاربران در جهت استفاده از آن‌ها وجود دارد؟
  • مصولات شما در چه مکان هایی توسط مشتریان قابل استفاده است؟
  • چرا مشتریان محصولات شما را به رقبایتان ترجیح می دهند؟

وظیفه یک طراح تجربه کاربری

طراح تجربه کاربری (UX) بر روی شیوه تعامل مشتریان با وبسایت تحقیق کرده و مدام روی آن کار می کند تا این تعامل را افزایش دهد. با ایجاد وبسایتی که براساس نیازهای مشتریان طراحی شود، طراحان تجربه کاربری این قابلیت را پیدا می کنند تا تجربه کاربری مثبتی را ارائه دهند. در خیلی از موارد از جمله صنایع مختلف تجربه کاربری هنوز ناشناخته است. از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که در درک تجربه کاربری اتفاق می افتد، تفاوتی است که میان UI و UX وجود دارد. رابط کاربری راهی برای تعامل کاربران با وبسایت دارد به وجود می آورد، در حالی‌ که تجربه کاربری سعی در کشف راه‌هایی دارد که از طریق آن کاربران می‌تواند از وبسایت و بودن در آن لذت ببرد.

علت این شتباه تازه بودن بحث تجربه کاربری در دنیای طراحی وبسایت می باشد. تجربه کاربری در حال گسترش و اهمیت پیدا کردن در صنایع گوناگون است. امروزه دیگر تنها زیبایی یک وبسایت اهمیت ندارد.

دلیل اهمیت تجربه کاربری برای طراحی وب

یک طراح یا مدیر یک وبسایت دوست دارد که کاربران در استفاده کردن از وبسایت لذت بیشتری ببرند. وبسایت‌های خیلی زیادی وجود دارد که بجای کمک کردن حس سرخوردگی به کاربران می‌دهند، به همین خاطر کاربران در سایت نمی مانند و از آن خارج می شوند (نرخ پرش). البته ممکن است عناصر بسیار نامحسوسی در وبسایت وجود داشته باشد که بتواند موفقیت وبسایت را تضمین کند.

اگر روی شیوه پاسخگویی کاربران در وبسایت‌تان توجه کنید، می‌توانید عناصری که موجب شکست وبسایت‌تان می‌شوند را شناسایی کرده و آن ها را اصلاح کنید. با تمرکز کردن روی تجربه کاربری این قابلیت را پیدا می کنید که سایتتان را از خوب به عالی ارتقاء دهید و میزان رضایت کاربران از وبسایت‌تان را بیشتر کنید. بسیاری از افراد وبسایتی را که به درخواست‌های آن‌ها توجهی نمی‌کند و نیازهای آنان را برطرف نمی‌سازد را ترک می‌کنند و دیگر برنمی‌گردند.

شرکت‌های بزرگ مانند آمازون خیلی روی تجربه کاربری تمرکز می کنند، آن‌ها تمام راه‌ها برای بهبود تجربه کاربری مشتریان را پیدا کرده و امتحان می کنند. 

مهم ترین اهداف وبسایت ها؟

  • فراهم کردن اطلاعات و محتوا برای کاربران.
  • اطمینان دادن به کاربران در جهت کامل کردن کنش‌ها.

اگر بتوانید این دو هدف را در وبسایت پیاده‌سازی کنید رضایت مشتریان را جلب کرده اید. هر چقدر یک وبسایت پیچیده‌تر باشد و عوامل بازدارنده بیشتری داشته باشد مشتریان و بازدیدکننده‌ها رضایت کمتری از آن پیدا می کنند. شرکت‌ها برای پیشرفت باید کسانی را که سایتشان را می بینند به مشتری خود تبدیل کنند. تجارت شما روی فروش محصولات‌تان متکی است. درک نیازهای کاربران‌ موضوع مهمی است، اگر کسی به دنبال وبسایت شما نباشدو از آن بازدید نکند در نهایت وبسایتتان غیر فعال خواهد شد.

به یاد داشته باشید برای داشتن تجربه کاربری خوب در کنار زیبایی، داشتن محتوای خوب و استفاده‌پذیری آسان هم بسیار اهمیت دارد. در حقیقت یک تجربه کاربری عالی ترکیبی از این سه مورد در کنار یکدیگر است.  زمانی که شروع به طراحی یک وبسایت کردید موضوعی پیش روی‌تان است که به آن جریان یا Flow می‌ گویند. نادیده گرفتن این موضوع اشتباه ایت چون این مورد به اندازه سایر عناصر اهمیت دارد، (جریان به روند کاوش کاربران در وبسایت و رفتن از نقطه‌ای به نقطه دیگر در یک صفحه اشاره دارد). 

یک جریان خوب زمانی پیاده‌سازی می‌شود که کاربر غرق وبسایت شما شود و به گذر زمان توجهی نکند. تمام چیزهایی که در یک وبسایت وجود دارد اعم از محتوای خوب، استفاده‌پذیری، زیبایی و… روی جریان وبسایت تاثیر می‌گذارند. وقتی کاربران از جریان وبسایت شما لذت ببرند به عنوان نتیجه نهایی نرخ تبدیلات بالاتری برای تجارت شما خواهند داشت.

زمانی که روی تجربه کاربری تمرکز دارید، آنالیز کردن کاربران و وبسایت نتیجه خوبی دارد. میزان مؤثر بودن آنالیزها بسیار بیشتر از صرف توجه کردن به رقبا و کارهایی که آن‌ها انجام می‌دهند است.

نتیجه

زمانی که روی یک وبسایت کار می‌کنید، تمرکز کردن روی تجربه کاربری موجب ساده تر و مؤثرتر بودن وبسایت می‌شود همچنین باعث سادگی در استفاده می شود. وقتی که تجربه کاربری خوبی را ارائه دهید، کاربران می‌توانند از طریق دستگاه‌های مختلف وارد وبسایت شما شوند و تجربه ی خوبی در آن داشته باشند. این امر آمار فروش شما را افزایش می دهد و به موجب رشد تجارت شما خواهد شد.

دانلود قالب شرکتی travelify

دانلود قالب شرکتی travelify

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی flight

دانلود قالب شرکتی flight

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.