ابزارهایی جهت بهره وری برنامه نویسان (سری اول)

در این پست به معرفی بهترین ابزارها جهت بهره وری برنامه نویسی شما عزیزان می پردازیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

ابزارهایی جهت بهره وری برنامه نویسان (سری اول)

در این پست به معرفی بهترین ابزارها جهت بهره وری برنامه نویسی شما عزیزان می پردازیم.

تمرکز کردن برای برنامه نویسان و طراحان حوزه ی وب بسیار حائز اهمیت است. ابزارهایی که قصد داریم معرفی کنیم به شما کمک می کنند تا بهره وری شما در این حوزه بالاتر برود.

۱ . Habitica

برنامه هایی که برای شما لیست کار ایجاد می کنند موجب پیشرفت تان در انجام وظایف و برنامه ریزی روزانه تان می شوند.

این برنامه در واقع حجم کار روزانه شما را به عنوان یک بازی RPG که در آن شما می‌توانید با تکمیل وظایف خود در آن سطح را افزایش دهید، قرار می‌دهد. وقتی با کارتان پیشرفت می‌کنید، حیوانات خانگی پیدا می‌کنید، پول و تجهیزات جمع‌آوری می‌کنید، بنابراین یک سیستم پاداش وجود دارد که به شما کمک می‌کند به جلو پیش بروید.

هنگامی که وارد سیستم شوید، ابتدا باید یک شخصیت ایجاد کنید. سپس می‌توانید نشان دهید:

  • وظایف روزانه – آنهایی که هر روز باید انجام دهید
  • to-dos – وظایفی که فقط برای تکمیل یکبار لازم است
  • عادات – فعالیت های روزمره شما را انجام می دهند، خوب یا بد. اگر عادت های خوب خود را دنبال می کنید پاداش را به دست می آورید. اگر عادت های بد را دنبال می کنید، سلامت و مانا را از دست می دهید.

اگر وظایف خود را در یک دوره زمانی مشخص تمام کنید، شخصیت شما آسیب می‌بیند.

اگر در یک تیم کد می‌گیرید، می‌توانید guilds Habitica و quests گروه را امتحان کنید. شما می‌توانید تمام فعالیت‌های پروژه خود را در یک جستجوی گروهی به هم اضافه کنید و وظایف اعضای تیم را به هم پیوند دهید. اگر شما کار خود را به تعویق بیندازید و کار خود را به تعویق بیندازید، شخصیت عضو تیم شما نیز آسیب خواهد دید، پس یاد خواهید گرفت که مسئول تقسیم کار

۲ . Clockify

ردیابی زمان صرف شده در فعالیت های برنامه نویسی مختلف بسیار حیاتی است و هیچ راهی بهتر برای انجام این کار از تبدیل شدن به نرم افزار ردیابی کارآمد و رایگان وجود ندارد.

Clockify در درجه اول یک ردیاب ساعت کار است که به شما کمک می‌کند وقت خود را صرف پروژه‌ها کنید، اطلاعاتی را دریافت کنید که نشان می‌دهد چگونه شما (هفتگی، ماهانه و یا سالانه) و همچنین ساعت های قابل پرداخت و حقوق و دستمزد را محاسبه کنید.

پی‌گیری زمان آسان و می‌تواند با یک کلیک انجام شود. فقط نوع کاری که روی آن کار می‌کنید را تایپ کنید و تایمر را شروع کنید. زمانی که کلیک می‌کنید، تایمر فعالیت‌های کدگذاری خود را به یک لیست از ورودی‌های زمان خود اضافه می‌کند.

شما همچنین می توانید زمان را به صورت دستی اضافه کنید و در پایان روز آن را به جدول اضافه کنید تا زمانی را که صرف هر پروژه کرده اید بدست آورید.

بعدا، شما بررسی می‌کنید که چقدر زمان صرف هر پروژه در گزارش‌ها کرده‌اید.

Clockify همچنین می تواند به شما کمک کند روند کد گذاری را بهبود بخشید. فقط برآورد برای هر وظیفه تعیین کنید، زمان را برای آنها تعیین کنید.

اگر شما یک کاربر مک هستید، می توانید تکنیک Pomodoro را اجرا کنید و از Timer Pomodoro Clockify استفاده کنید که می توانید در تنظیمات برنامه ها انتخاب کنید. با استفاده از این تایمر، شما می توانید زمان استراحت (که توسط مطالعات مختلف مورد توجه مهم است) و زمان کار تعیین شده و اجازه دهید سیستم به شما یادآوری کند زمانی که زمان تمرکز بر روی هر کدام است.

۳ . F.lux

F.lux یک پلت فرم متقارن است که درجه حرارت رنگ صفحه نمایش را تنظیم می کند تا به چشمان شما کمک کند و اطمینان حاصل شود که شما می توانید کارهای برنامه نویسی خود را به طریقی با کیفیت انجام دهید.

این برنامه رنگ های صفحه کامپیوتر شما را براساس مکان و زمان روز تنظیم می کند. با توجه به تنظیمات پیش فرض، هنگامی که برنامه تشخیص می دهد که نزدیک شدن به غروب خورشید در محل شما، رنگ گرم تر می شود. همانطور که نور خورشید نزدیک است، برنامه رنگ های صفحه نمایش را به تنظیمات معمول بازگرداند.

F.lux به دنبال این فرض است که رنگ های گرم تر به شما کمک می کنند سریع تر به حالت استراحت و خواب بروید و رنگ های روشن آبی حساسیت را افزایش دهند. برای حفظ الگوهای خواب سالم و بهره وری در زمان مناسب، به سادگی تنظیمات را به تناسب کار خود تنظیم کنید.

به عنوان مثال، اگر به طور عمده در شب کار کنید، می توانید برنامه را تنظیم کنید تا رنگ های گرمتر را بعدا اعمال کنید و از زمان طلوع / غروب خورشید در محل خود نادیده بگیرید.

F.lux در دستگاه های ویندوز، لینوکس، مک و iOS کار می کند.

۴ . Soundtrack.net

با توجه به اینکه موسیقی به تحریک مغز کمک می‌کند، به موسیقی گوش می‌دهد در حالی که کار کردن به احتمال زیاد عملکرد شما را بهبود خواهد بخشید. مطالعات متعددی نیز وجود دارند که از این فرض حمایت می‌کنند که soundtracks بازی برای کمک به شما در فوکوس کردن بر روی کار شما عالی هستند، و شما می‌توانید این نوع soundtracks را روی Soundtrack.net ببینید.
این وب سایت یک منبع عالی برای soundtracks است که می‌توانید به هنگام برنامه‌ریزی به آن گوش دهید، و تعداد زیادی کارت بازی را ارایه می‌دهد.
همچنین فهرست گسترده‌ای از پخش فیلم و تلویزیونی soundtracks (حدود ۳۰۰۰۰ عنوان در کل)را ارائه می‌دهد، و شما می‌توانید به موسیقی از طریق تریلرهای و teasers که جدیدا منتشر شده‌اند گوش دهید.

۵ . The Silver Searcher

با توجه به این که بسیاری از آنچه که مردم «نوشتن» می نامند، در واقع “خواندن” کد یا “جستجو” برای یک کد خاص هستند، ابزار جستجو کد می تواند به صرفه جویی در زمان قابل توجهی کمک کند.

جستجوگر نقره ای یک ابزار جستجوی کد است، که به علت سرعت آن برجسته می شود. همچنین برای کوتاه مدت به عنوان Ag شناخته می شود، آن را در ویژگی های Ack مشهور تر مشابه است، اما آن را در ۳۴x سریع تر از Ack در نمایش نتایج.

یکی دیگر از ویژگی های مفید این است که Ag از فایل هایی که نشان می دهند را نادیده می گیرد، به این معنی که گزارشات خاصی را گزارش می دهد که حتی زمان بیشتری را صرفه جویی می کند.

شما می توانید آن را در Mac، Linux، Windows و BSD نصب کنید.

۶ . Intellij IDEA

Intellij IDEA یک IDE جاوا است که تعدادی از ویژگی های ارائه شده را ارائه می دهد که به شما در برنامه نویسی در چارچوب ها و زبان های مختلف کمک می کند.

این به شما پیشنهادات و رفع سریع برای مسائل کد را می دهد. شما می توانید از میانبرهای صفحه کلید خود برای حرکت در میان موارد استفاده کنید.

برای اجرای حتی سریع تر، این برنامه برنامه ای برای تکمیل کدهای هوشمند ارائه می دهد که پس از آنکه سیستم شما کار خود را در حال حاضر به پایان رسانده است، تجزیه و تحلیل می کند.

Intellij IDEA همچنین شما را با ابزارها و ادغام های مختلفی فراهم می کند، بنابراین می توانید از سیستم های کنترل مانند Git استفاده کنید یا ابزارهایی مانند Gradle را ایجاد کنید.

همچنین می توانید کد خود را از طریق پروژه ها و زبان های مختلفی تجزیه و تحلیل کنید تا بین آنها ارتباط برقرار کنید.

با استفاده از این IDE جاوا، شما می توانید ابزار ایجاد، decompile، اجرای آزمایش، مدیریت طرح، اجرای نمایش داده ها، و خیلی بیشتر.

این در لینوکس، مک و ویندوز کار می کند.

۷ . Rainy Mood

هنگام توسعه نرم افزار در یک تیم، شما به یک برنامه همکاری مستقیم نیاز دارید، بنابراین شما می توانید به طور همزمان در بخش های مختلف کد کار کنید. Codeanywhere بیایید فقط این کار را انجام دهیم، به عنوان یک ویرایشگر کد است که به توسعه دهندگان امکان می دهد با هم در زمان واقعی کد گذاری کنند و در زمان کمتری کار کنند.

با استفاده از این ویرایشگر کد، می توانید به طور مستقیم در مرورگر خود کار کنید. فقط همکارانتان را دعوت کنید، با ارسال یک پیوند URL از پروژه؛ شما می توانید سطح مجوز برای هر عضو تیم را تعیین کنید و دعوت به عنوان بسیاری از برنامه نویسان را به عنوان شما می خواهید.

یکی از ۷۵ زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید، و نحوه نمایش متن مربوطه را برای آن خواهید آموخت. شما می توانید مکان نما از همکاران خود را به عنوان حرکت در ویرایشگر ببینید، بنابراین شما می دانید که در آن در هر زمان داده شده است.

به غیر از برنامه نویسی در مرورگر شما، می توانید از Codeanywhere در iOS و Android نیز استفاده کنید. شما حتی می توانید حساب کاربری Codeanywhere خود را با Dropbox و Google Drive بپیچید، برای یک تجربه اشتراک حتی سریع تر.

۸ . MantisBT

Mantis یک سیستم ردیابی اشکال مبتنی بر وب است. استفاده اصلی این است که ردیابی نقص های نرم افزار و گزارش آنها را، اما شما می توانید آن را پیکربندی به طوری که آن را به عنوان یک ابزار مدیریت پروژه و سیستم ردیابی مسئله کار می کند.

این ردگیری خطای متقابل پلت فرم، از طریق اعلانهای ایمیل، به تیم شما برمی گردد. شما می توانید نوع مسائل مورد نظر MantisBT را در مورد نوع و جدی به شما اطلاع دهید.

این تغییرات مربوط به مسائل را ثبت می کند، بنابراین شما می توانید آنها را برای تجزیه و تحلیل به راحتی پیگیری کنید.

اگر علاقه مندید که آیا مسائل مربوط به نرم افزاری که در حال توسعه هستید متصل هستند، Mantis به شما نمودار هایی را ارائه می دهد که روابط بین آنها را نشان می دهد.

۹ . musicForPrograming

وب سایت musicforProgramming یک مفهوم جالب برای یک ژنراتور موسیقی است که به منظور افزایش بهره‌وری است.

تم آن شبیه به کد ادیتور است؛ زمانی که برای تغییر مسیر به صفحه مراجعه می‌کنید، احتمالا بیشتر بر فعالیت‌های کدگذاری خود تمرکز خواهید داشت، چون شما این وب سایت را با کارتان مرتبط خواهید کرد.

فقط کافیست هدفون های خود را روشن کنید، یکی از ۵۴ لیست پخش را انتخاب کنید، سپس روی “PLAY” کلیک کنید.

ابزارهایی جهت بهره وری برنامه نویسان (سری دوم)

منبع

دانلود قالب شرکتی flight

دانلود قالب شرکتی flight

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی endurance

دانلود قالب شرکتی endurance

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.