ابزارهایی جهت بهره وری برنامه نویسان (سری دوم)

در ادامه معرفی بهترین ابزارها برای بهره وری برنامه نویسی، در این مقاله به ۹ مورد دیگر از این ابزارها می پردازیم. ۱ . Git گیت یک سیستم کنترل است که به معنای ردیابی تغییرات در فایل‌های کامپیوتری است و عمدتا در مدیریت کد منبع مورد استفاده قرار می‌گیرد هر عضو در تیم توسعه دهنده […]

نویسنده سید علی اندرزگو

ابزارهایی جهت بهره وری برنامه نویسان (سری دوم)

در ادامه معرفی بهترین ابزارها برای بهره وری برنامه نویسی، در این مقاله به ۹ مورد دیگر از این ابزارها می پردازیم.

۱ . Git

گیت یک سیستم کنترل است که به معنای ردیابی تغییرات در فایل‌های کامپیوتری است و عمدتا در مدیریت کد منبع مورد استفاده قرار می‌گیرد

هر عضو در تیم توسعه دهنده یک کپی محلی از تاریخچه توسعه دریافت می‌کند، و اسناد و نسخه‌های سیستم همه تغییرات در مخازن را کپی می‌کند. آن به طور محلی عمل می‌کند، و یکی از draws اصلی آن، سرعت آن است.

برجسته ترین ویژگی Git، مدل شاخه ای آن است. شما می توانید از شاخه های متعدد برای ایده های خود استفاده کنید، آنها را آزمایش کرده و اگر به راحتی کار نمیکنند ان ها را غیر فعال کنید.

شما می توانید از Git در ویندوز لینوکس و مک استفاده کنید.

علاوه بر این، شما می‌توانید از جامعه Git استفاده کنید که منبع غنی از ایده‌ها، مفاهیم و مفید است.

۲ . Focusmate

اگر یک توسعه دهنده آزاد (freelance developer) باید نگران به تعویق افتادن کد گذاریتان باشید. Focusmat یک جامعه مجازی غیر مجازی است، که در آن شما با شریکی که مطمئن هستید بر روی وظایف خود تمرکز دارد، قرار می‌گیرید.

این جامعه بر اساس تحقیقات علمی، فرضیه های خود را مطرح می کند که نشان می دهد که عوامل خاصی نظیر رفتار اجتماعی (مانند فشار اجتماعی و مسئولیت پذیری) وجود دارد که تضمین می‌کند که افراد هنگام کار در شرکت افراد دیگر از تعویق اجتناب کنند.

هنگامی که وارد سیستم می شوید، زمانی را مه می خواهید کار کنید را تنظیم کنید، در واقع با این کار یک جلسه را رزرو میکند. شما یک ایمیل برای تأیید جلسه خود که به مدت ۵۰ دقیقه تعیین شده است، دریافت خواهید کرد.

زمانی که با شریک معین خود تماس می‌گیرید، وظیفه خود را برای روز نشان دهید. سپس می‌توانید به آرامی کار کنید و یکدیگر را مسئول بدانید و بر روی وظایف خود تمرکز کنید.

۳ . AutoHotKey

بودن یک جادوگر صفحه‌کلید برای هر توسعه دهنده ضروری است، بنابراین یاد گرفتن این که چطور از hotkeys برای میان‌بر صفحه‌کلید استفاده کنیم حیاتی است، و زمان زیادی را ذخیره می‌کند.

اگر شما یک کاربر ویندوز هستید، می‌توانید به AutoHotKey تبدیل شوید، یک زبان برنامه‌نویسی که به خودکار کردن کارهایی که باید در برنامه‌های ویندوز انجام دهید، کمک می‌کند.

با استفاده از آن شما می‌توانید پرونده‌ها، پوشه و پنجره‌ها را مدیریت کرده، و اقدامات دیگری را انجام دهید که به بهره‌وری توسعه دهنده کمک می‌کنند.

شما می‌توانید از این زبان اسکریپت نویسی برای اسکریپت کردن keystrokes، کلیک موس، انتخاب منو انتخاب کنید، که می‌تواند ترکیبی از فعالیت‌هایی باشد که می‌توانید برای تست رابط کاربری گرافیکی یا فعالیت‌های مشابه استفاده کنید.

بسیاری از کلیدواژه های موجود در دسترس هستند، اما شما می توانید با دستورات اولیه شروع کنید و کار خود را برای عملکرد حتی سریعتر انجام دهید.

۴ . Sublime Text

هر توسعه دهنده با هدف بهره وری باید در یک ویرایشگر کد خوب کار کند و Sublime Text یک انتخاب دلپذیر است. این یک ویرایشگر کد کراس پلت فرم است که زبان های مختلف نشانه گذاری و برنامه را پشتیبانی می کند.

با Sublime Text، شما به راحتی می توانید از طریق خطوط و فایل ها حرکت کنید، به طور همزمان در چندین قسمت کدتان تغییر اعمال کنید و در یک لحظه بین پروژه ها سوئیچ کنید.

این ویرایشگر کد حتی یک حالت آزاد را ارائه می‌دهد، بنابراین دیگر نیازی نیست به اراده خود تکیه کنید تا از حواس‌پرتی هنگام کار اجتناب کنید. این حالت ویرایشگر صفحه نمایش کامل را با تمام ویژگی‌های کروم رابط کاربر نشان می‌دهد.

در اجرا سریع است، اما در رابط کاربری ساده است، و شما می‌توانید آن را در ویندوز، لینوکس و مک اجرا کنید.

۵ . LeechBlock NG

مسدود کننده‌های وب سایت جزء بهترین نرم‌افزارها برای توسعه دهندگان هستند که می‌خواهند از به تعویق انداختن و حواس‌پرتی جلوگیری کنند. این مسدود کننده وب سایت مشابه با اجرای to s گوگل کروم است، اما فقط در مرورگرهای فایرفاکس وجود دارد.

LeechBlock به شما اجازه می‌دهد تا وب سایت‌های ارتباط جمعی را مسدود کنید، یا وب سایت‌های وقت گیر دیگری که حواستان را از کدگذاری پرت می‌کنند. شما می‌توانید تا ۶ لیست از وب سایت‌های مسدود شده را ایجاد کنید، با مشخصات زمانی و مدتی که می‌خواهید آن‌ها مسدود شوند.

همچنین می‌توانید نحوه مسدود کردن این وب سایت‌ها را مشخص کنید:

برای مثال، از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر)
بعد از یک حد زمانی مشخص (برای مثال، بعد از هر ۱۵ دقیقه در یک دوره زمانی ثابت)
برای یک زمان مشخص، در یک دوره زمانی ثابت (برای مثال، برای ۱۵ دقیقه هر دو ساعت، از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر)

۶ . Codeanywhere

زمانی که یک نرم‌افزار در یک تیم توسعه پیدا می‌کنید، به یک برنامه هم‌کاری ساده نیاز خواهید داشت، بنابراین می‌توانید به طور همزمان روی قسمت‌های مختلف کد کار کنید. Codeanywhere اجازه دهید فقط این کار را انجام دهیم، چون آن یک ویرایشگر کد است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد در زمان واقعی با هم ترکیب شوند و زمان کمتری را به پایان برسانند.

با استفاده از این ویرایشگر کد، می توانید به طور مستقیم در مرورگرتان کار کنید. فقط همکارانتان را دعوت کنید، با ارسال یک پیوند URL از پروژه تان شما می توانید سطح مجوز برای هر عضو تیم را تعیین کنید.

یکی از ۷۵ زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید، و نحوه نمایش متن مربوطه را برای یاد بگیرید. شما می توانید مکان نمای همکاران تان را در ویرایشگر ببینید.

علاوه بر کد گذاری در مرورگر شما می‌توانید از Codeanywhere در iOS و آندروید استفاده کنید. شما حتی می‌توانید حساب Codeanywhere خود را با Dropbox و درایو گوگل به خاطر یک تجربه به اشتراک گذاری سریع لینک دهید.

۷ . RescueTime

در حالی که Clockify برای ردیابی ساعت های کار است، RescueTime بیشتر برای ردیابی بهره وری شخصی است. این یک ردیاب زمان اتوماتیک است که میزان استفاده از نرم افزار و وب سایت های مختلف را به میزان زیادی صرف می کند و بدون نیاز به هر چیزی کلیک کنید. به این ترتیب، اگر شما علاقه مند به چگونگی، چه مدت و چه وب سایت هایی که تعویق می گیرید، کامل هستید.

شما فقط آن را روی کامپیوتر خود نصب می‌کنید، و هر بار که از یک وب سایت یا نرم‌افزار به دیگری سوئیچ می‌کنید، به طور خودکار شروع به ثبت زمان می‌کنید.

این اطلاعات زمانی در ابر ذخیره می‌شوند، و شما در مورد این که چقدر زمان صرف استفاده از وب سایت‌های زمان گیر مانند Facebook، Twitter یا اینستاگرام می‌کنید را دریافت می‌کنید.

این برنامه به شما اجازه می‌دهد هشداری را تنظیم کنید که بعد از این که شما حد خود را برای روز در یک وب سایت خاص سپری کردید، خاموش می‌شود. برای مثال، می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که به شما هشدار دهد که وقتی دو ساعت در اینستاگرام صرف می‌کنید به شما هشدار می‌دهد.

۸ . WakaTime

WakaTime شبیه به RescueTime است، فقط آن را به طور خودکار زمان برنامه نویسی شما را می پردازد. فقط بر روی یک کد تمرکز کنید و برنامه پیگیری و ضبط زمان شروع و توقف شما را نشان می دهد.

این برنامه شما را با معیارهای زمانی که در یک فایل خاص، سیستم عامل، شاخه و زبان صرف می کنید، فراهم می کند. شما همچنین می توانید از ویرایشگر متن و پلاگین های IDE استفاده کنید.

گزینه Leaderboard فرصتی برای رقابت با همکاران برنامه نویس شما فراهم می کند. هنگامی که شما همه را در همان Leaderboard وارد کنید، شما قادر به مقایسه نتایج کدگذاری خود را و ببینید که چه کسی دارای بالاترین امتیاز از نظر:

  • زمان هایی را که تاکنون برای برنامه نویسی صرف کرده اید
  • میانگین روزانه
  • زبانهایی که در آنها کدگذاری شده است

با توجه به WakaTime عمدتا یک ردیاب بهره وری کدگذاری است و Clockify عمدتا یک ردیاب ساعت کار است، شما می توانید این دو را برای ساده سازی کسب و کار برنامه نویسی خود ترکیب کنید. هنگامی که نتایج WakaTime خود را به دست آورید، فقط از این داده ها برای محاسبه حقوق و دستمزد در ساعت Clockify استفاده کنید.

۹ . Todo.txt

هیچ کدام از بهترین ابزار بهره‌وری برای برنامه نویسان بدون مدیریت وظیفه‌ تکمیل نخواهد شد. Todo.txt یک ابزار ساده برای انجام این کار است که در آن می‌توانید کارها را به آن‌ها اضافه کنید، آن‌ها را مشاهده کنید و زمانی که به پایان رسید علامت‌گذاری کنید. این کلید کم و سریع است و به شما امکان می دهد وظایف خود را از خط فرمان یا برنامه Todo.txt مدیریت کنید.

این ابزار بهره‌وری زمان زیادی را برای چک کردن جعبه‌های، reminders، pickers، یا drop ارائه نمی دهد. شما باید از یک روش حداقل برای رسیدگی به این موارد استفاده کنید، به شما اجازه می‌دهد تا وظایف خود را در چند کلیک و keystrokes انجام دهید. به طور خلاصه، شما قادر خواهید بود که وظایف خود را از ایجاد تا تکمیل، برجسته کردن اولویت‌ها و نیز پروژه‌های مدیریت و نیز گنجاندن آن‌ها در زمینه درست، دنبال کنید.

کدنوشته پوسته todo.sh به شما این امکان را می‌دهد که مستقیما از سطر فرمان با Todo.txt تعامل داشته و با آن‌ها تعامل داشته باشید – شما هم قادر خواهید بود آرشیو را آرشیو کرده و سپس به وظایف تکمیل‌شده دسترسی داشته باشید. از همه مهم‌تر، شما قادر خواهید بود کد منبع را مرور کنید و بهبود (ترفند)را به این ابزار درست کنید، تا آن را متناسب با نیازهای خود قرار دهید.

ابزارهایی جهت بهره وری برنامه نویسان (سری اول)

منبع

دانلود قالب شرکتی flight

دانلود قالب شرکتی flight

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی endurance

دانلود قالب شرکتی endurance

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.