آیا مکان سرور میزبان شما می تواند بر موفقیت سئو تأثیر بگذارد؟

آیا مکان سرور میزبان وب شما می تواند بر تلاشهای SEO شما تأثیر بگذارد؟ آیا اصلا مکان سرور وب اهمیتی دارد؟ در مقاله پیش رو به این سوالات پاسخ می دهیم.

نویسنده سید علی اندرزگو

آیا مکان سرور میزبان شما می تواند بر موفقیت سئو تأثیر بگذارد؟

آیا مکان سرور میزبان وب شما می تواند بر تلاشهای SEO شما تأثیر بگذارد؟ آیا اصلا مکان سرور وب اهمیتی دارد؟ در مقاله پیش رو به این سوالات پاسخ می دهیم.

چیدن میزبان وب مناسب انتخاب دشواری است. هزاران شرکت میزبانی وب وجود دارد که همان محصول را با قیمت های مشابه ارائه می دهند. نکته مهم تصمیم شماست که باید در وهله اوا آن را درست انتخاب کنید. هنگام انتخاب گزینه های خود برای میزبانی وب، نگران مکان سرور هستید؟ آیا مکان سرور هیچ تاثیری در رتبه بندی صفحه وب سایت شما دارد؟

پاسخ چیست بله یا خیر؟

معنی آن چیست؟

وب سایت شما باید سریع باشد. گوگل سرعت بارگذاری وب سایت را در نتایج جستجو در نظر می گیرد. آسانترین راه برای بدست آوردن بالاترین سرعت، تا حد امکان نزدیک بودن میزبانی وب سایت به موقعیت مکانی کاربر است. با میزبانی وب سایت خود در همان کشوری که بازدید کنندگان خود دارند می توانید به این هدف دست پیدا کنید.

زمان بارگذاری صفحه یکی از دلایلی است که کاربران وب سایت را ترک می کنند، زیرا کاربران زمان زیادی را صرف لود شدن یک وب سایت نمی کنند. یک تحقیق جدید تأیید کرده است که وب سایتهایی که به کندی بارگیری می شوند برای مشاغل مناسب نیستند. ۵۳٪ از کاربران تلفن همراه اگر بارگذاری کانل یک وبسایت بیش از سه ثانیه طول بکشد وب سایت را ترک می کنند. گوگل هنگام بارگذاری صفحات سرعت بارگذاری صفحه را در نظر می گیرد. اگر صفحه وب سایت شما برای بارگیری بیش از چند ثانیه طول بکشد، Google به سادگی از رتبه بندی شما چشم پوشی می کند. جدا از سایر موارد مرتبط با سرور، دور بودن میزبانی از کاربران هدفتان باعث افزایش زمان بارگذاری صفحه وب شما می شود.

برای وب سایت هایی که فقط کاربران یک کشور را هدف قرار می دهند، ایده خوبی است که سرور را در آن کشور خاص قرار دهند. می توانید به سادگی سرور یک شرکت میزبانی وب را در همان کشوری که مخاطبان شما در آن هستند پیدا کنید. با این حال، این یک داستان متفاوت برای وب سایتهایی است که بازدید کنندگان را از مکانهای مختلف و یا از سراسر جهان هدف قرار می دهند.
وب سایتهایی مانند اینها برای کمک به گسترش محتوای آنها باید از شبکه توزیع محتوا (CDN) استفاده کنند.

موتورهای جستجو چگونه مکان سرور را مشاهده می کنند؟

هنگامی که از شما سؤال شد که آیا مکان سرور میزبان هیچ تاثیری در رتبه بندی صفحه ندارد ، Matt Cutts ، کارشناس سابق کیفیت جستجوی Google ، با گفتن این سؤال پاسخ داد: “ما کاملاً سعی می کنیم مناسب ترین نتایج را به هر کاربر در هر کشور برگردانیم. و موقعیت سرور از نظر آدرس IP عاملی برای این کار است. “

باید خاطرنشان کنم که این پاسخ زمانی در سال ۲۰۱۱ صورت گرفته است.

اخیراً ، این همان چیزی است که گوگل می گوید “محل سرور (از طریق آدرس IP سرور) اغلب در نزدیکی کاربران شما است. با این حال ، برخی وب سایت ها از شبکه های تحویل محتوای توزیع شده (CDN) استفاده می کنند یا در کشوری با زیرساخت بهتر سرور میزبانی می شوند. بنابراین ، ما سعی می کنیم تنها به محل سرور اعتماد نکنیم. “

این بدان معنی است که در حالی که شما باید یک مکان سرور میزبان را در کشور از مخاطبان مورد نظر خود انتخاب کنید ، اما به اندازه گذشته اهمیتی ندارد. Google در حال انجام تغییرات مداوم است تا بتواند شرایط جهانی تری داشته باشد. این مقاله Google در مورد هدفگذاری جهانی بینش بیشتری را ارائه می دهد.

موتورهای جستجو مانند Google ، Bing یا Yandex به صاحبان وب سایت اجازه می دهند هدف کشور را در ابزارهای مدیر وب خود تعیین کنند. اگر وب سایت شما از یک کشور TLD (مثلاً .uk) استفاده می کند ، در این صورت شما قادر به انتخاب یک کشور هدف نخواهید بود. دلیل این امر است که گوگل TLD هایی مانند اینها را با مکان کشور (.uk برای انگلستان) مرتبط می کند. با این حال ، اگر وب سایت شما از TLD مانند .com یا .org استفاده می کند، باید یک هدف کشور را در ابزارهای مدیر وب خود وارد کنید. اگر این کار را نکنید ، Google یا سایر موتورهای جستجو بر اساس معیارهای دیگر انتخاب هایی را انجام می دهند.

معیارها:

  • آدرس آی پی سرور.
  • هر یا تمام اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی موجود در محتوای وب سایت ، مانند اطلاعات تماس ، داده های ساخت یافته یا قطعات محتوا و غیره.
  • بک لینک به صفحه.
  • اطلاعات دیگری که مربوط به SEO محلی است

بنابراین ، اگر وب سایت شما روی سرور واقع در انگلستان میزبانی شده است و محتوای وب سایت شما برای کاربران اسپانیا در نظر گرفته شده است ، تنظیم “اسپانیا” در ابزارهای وب مستر گوگل یا سایر ابزارهای وب مستر موتور جستجو بسیار مهم است.

به طور خلاصه، نیازی به میزبانی وب سایت شما در سرور واقع در اسپانیا نیست. تنظیم هدفگذاری بین المللی در ابزارهای مدیر وب کار درستی است اما اگر از دامنه .es استفاده می کنید، نیازی به این کار ندارید.

اگر وب سایت شما کاربران از سراسر جهان را هدف قرار می دهد ، مهم نیست که در آن میزبان باشد. شما فقط باید مطمئن شوید که میزبان وب شما نوعی CDN را ارائه می دهد.

استفاده از شبکه تحویل محتوا برای بارگذاری صفحه

یک سرویس شبکه تحویل محتوا با ارائه نقاط سرور جایگزین برای بازدید کنندگان شما برای دسترسی به منابع از وب سایت شما کار می کند. این نقاط CDN به طور معمول در سراسر جهان پخش می شود. آنها به نزدیکتر شدن بازدید کنندگان وب سایت شما کمک می کنند. یک سرویس CDN پاسخ سریعتر و زمان بارگیری برای محتوای وب شما را تضمین می کند. بسیاری از خدمات CDN در اینترنت وجود دارد – برخی از آنها خدمات رایگان ارائه می دهند ، در حالی که برخی دیگر خدمات پولی را ارائه می دهند. صرف نظر از نوع سازنده وب سایت شما در توسعه سایت استفاده کرده اید ، سایت شما می تواند با استفاده از CDN بهتر شود.

اگر کاربران وب سایت شما از سراسر جهان هستند ، رتبه بندی صفحه شما تحت تأثیر قرار گرفتن سرور شما قرار نمی گیرد. مهم تر این است که شما از یک سرور میزبانی وب با کیفیت و یک سرویس CDN خوب استفاده کنید. این امر باعث می شود سرعت وب سایت شما به سرعت و بدون توجه به مکان بازدید کنندگان شما ، بارگیری شود.

اگر برنامه ای برای انتخاب یک هاست جدید وب یا تغییر از هاست موجود خود دارید، در نظر گرفتن موقعیت سرورها از نظر ارزشمند است. اگر وب سایت شما برای کشور یا مکان خاصی مانند انگلستان هدف قرار گرفته است ، باید میزبان وب ، سرورها و تجهیزات آن در آنجا مستقر شوید. اگر اینگونه نباشد ، موفقیت SEO شما تا حدی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. اگر به سمت میزبان جدیدی بروید که در همان منطقه جابجایی قرار دارد ، این موضوع نباید روی سایت شما تأثیر بگذارد ، بلکه باید عوامل دیگری را نیز در نظر بگیرید.

برای اطمینان از اینکه وب سایت شما نتایج سریعی را برای بازدید کنندگان به شما ارائه می دهد ، مهم این است که یک هاست وب پیدا کنید که سرورهای آنها را بیش از حد نکند. وب سایت های بیشتر در سرور به معنای منابع بیشتر استفاده شده است. این می تواند باعث کندتر شدن صفحه صفحه برای وب سایت شما شود. همچنین مهم است که مطمئن شوید زمان بارگذاری صفحه را در انتهای خود کاهش می دهید. این شامل کاهش درخواست های HTTP ، کاهش اندازه تصویر و حذف افزونه های بی فایده است.

نتیجه

مکان سرور میزبان تأثیر عمده ای در سئو و رتبه بندی صفحه شما دارد. اگر می توانید از وسایل دیگری، مانند ابزارهای وب مستر برای تعیین هدفگذاری جغرافیایی خود استفاده کنید، دیگر نیازی به نگرانی درباره مکان سرور میزبان خود ندارید. بهتر است میزبانی وب سایتتان را به روشی انجام دهید که بازدید کنندگان شما به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. برای طراحی وب سایتی که جذاب باشد و سئوی موفقی داشته باشد شما می توانید ابزاری مانند TemplateToaster را انتخاب کنید، این نرم افزار تم های جذابی که سئو هستند و با کلیه CMS ها سازگاری دارند را ایجاد می کند.

بهترین ابزارها و خدمات برنامه نویسی در سال ۲۰۱۹

منبع

دانلود قالب شرکتی product-launch

دانلود قالب شرکتی product-launch

نویسنده سید علی اندرزگو

دانلود قالب شرکتی construction

دانلود قالب شرکتی construction

نویسنده سید علی اندرزگو

پاسخی بگذارید

ایمیل شما منتشر نشده و نزد ما محفوظ است.